İSTANBUL'DA KONUT SATIN ALMANIN 5 ALTIN KURALI

Sürekli olan dinamik yapısıyla dikkat çeken İstanbul, bu anlamda Türkiye'nin en hızlı değişen şehri. Haliyle bu değişim şehirdeki konut algısını da yakından etkiliyor. Peki değişen alışkanlıklara ayak uyduracak ve bu çerçevede tüm beklentilerinizi karşılayacak bir konut nasıl olmalı? İşte İstanbul'da konut satın almanın 5 altın kuralı...

Şehrin kalbine yakın olun


İstanbul tarihin her döneminde içinde yaşaması ayrıcalık olan bir şehirdi. Bu durum bugün de değişmeyen bir gerçek. Fakat artık İstanbul ilk kurulduğu zamanki merkezi olan Suriçi'nden çok daha büyük bir şehir. Tarihi dokusu, kültürel yapısı, sanat ve yaşam merkezleri açısından son derece zengin olan İstanbul, aynı zamanda ülke ekonomisinin de kalbi. Bu yüzden İstanbul'un merkezinde yaşamak, hayatın merkezinde yaşamak anlamına geliyor. Konut tercihinde ise şehrin merkezinde olmak birçok açıdan ayrıcalık sağlıyor.

Ulaşım en kilit nokta


İstanbul'da konut satın alacak olanların neredeyse hepsinin ilk dikkat ettiği nokta ulaşım. Bu yüzden hem evinizden işinize rahat bir şekilde gidebilmeniz, hem de sosyal yaşamınızı kesintiye uğratmayacak ulaşım imkanlarına sahip olmanız gerekiyor. Havalimanlarına, ana arterlere, köprülere, Avrasya Tüneli'ne ve şehrin yaşam ve finans merkezlerine yakın olmanız, İstanbul'un keyfini çıkarabilmeniz için vazgeçilmez unsurlar. Bunlara sahip olduğunuzda, bu şehirde yaşamak çok daha güzel bir hal alacaktır.

Sporla iç içe bir yaşam


Ülkemizde spor yapma kültürü giderek yaygınlaşıyor. Artık insanlar yoğun iş tempolarına rağmen, zamanlarını spora da yer verecek şekilde planlıyor. Çünkü düzenli spor yapmak, kişiyi sadece sağlıklı ve güçlü kılmıyor, aynı zamanda mental açıdan da kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlıyor. Bu yüzden yaşayacağınız yeri seçerken bu anlamda size sunulan imkanlar oldukça önemli. Spor salonu, fitness merkezi ve yüzme havuzu olan bir yerde oturmanız, hem sizi spor için teşvik edecek, hem de tüm sportif aktivitelerinizi evinizin çok yakınında rahat bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Toksinlerden arınmak için bir de sauna seansınız varsa, demeyin keyfinize.

Alışveriş ve yaşam merkezi


Satın alacağınız konutun alışveriş ve yaşam merkezleri ile iç içi olması, yeni nesil konut anlayışının en dikkat çekici unsurlarından. Böylece sosyal faaliyetleriniz için evinizin kapısından dışarı çıkmanız yeterli olacaktır. Konutunuza çok yakın bir mesafede olan alışveriş merkezinden tüm alışverişlerinizi yapabilir, yaşam merkezinde arkadaşlarınızla bir araya gelebilirsiniz. Yaşadığınız koşulların size bu tarz kolaylıklar sağlaması, hem sizin hem de ailenizin hayat konforu ve olanaklarına başka bir boyut kazandıracaktır.

Konutunuz yaşam stilinizi yansıtsın


Sahip olacağınız konutun yaşam stilinizi yansıtması da önemli bir detay. Size sunduğu imkanlarla ve çevresiyle, alışkanlıklarınıza ve hayat görüşünüze hitap etmesi gerekiyor. Böylece kendinizi gerçek manada evinizde hissedebilirsiniz. Hem kültürel hem de ekonomik anlamda olanaklarınıza cevap veren bir tercihte bulunmanız, sizi daha huzurlu ve mutlu hissettirecektir.

İSTANBUL'UN MERKEZİNDE YENİ BİR DEĞER YÜKSELİYOR

EMAAR SQUARE RESIDENCE

İstanbul’dan ilham alarak şehre yeni bir sembol kazandıran Emaar, "Emaar Square Residence" ile sizi yepyeni bir yaşam ve yatırım fırsatıyla tanıştırıyor. "Merkezinde insan, çizgisinde İstanbul var" anlayışıyla tasarlanan Emaar Square Residence, farklı daire seçenekleriyle her aileye hitap eden bir yapıya sahip.


Hem Anadolu hem Avrupa yakasının önemli noktalarına kolay ulaşım rahatlığıyla Çamlıca’da yükselen Emaar Square Residences’da ayrıcalıklı hayatı yaşamaya başlayın. Lüks bir yerleşim konsepti olan Residences, değişen dünyayı yakından takip edenlere geleneksel ile seçkin yaşam biçiminin harmonisini sunuyor. 5-14 kat arasında değişen dört ayrı binadan oluşan Residences, sakinlerinin yaşam stillerini yansıtan ayrıntılarla zenginleşiyor. 1-5 odalı rezidanstan penthouse’a kadar farklı seçenekler sunan Residences, toplam 421 üniteden oluşuyor.