ÇOCUKLARI GELECEĞİN DÜNYASINA HAZIRLAYAN EN ÖNEMLİ DEĞERLER

Bir çocuğun hayata hazırlanmasında aileden sonraki en önemli etken şüphesiz ki okuldur. Bu noktada günümüz velileri çok seçici davranıyor. Bunun sebebi ise, anaokul, ilkokul ve ortaokul safhasında alınan eğitimin tüm hayatı doğrudan etkiliyor olması. Çünkü herkes çocuğu için en iyisini istiyor. Günümüzde bir okulu diğerlerinden farklı kılan birçok etken olabiliyor.

BU ETKENLERDEN EN ÖNEMLİLERİ İSE ŞÖYLE:

Artık bir yabancı dil yetmiyor

Herkesin dilinde yabancı dil öğrenimine dair bir söylem var. Sürekli küreselleşen bir dünyada şüphesiz ki çok önemli. Fakat artık bir yabancı dil öğrenmek de yeterli olmuyor. Bu yüzden ailelerin iki yabancı dil birden öğreten okulları tercih etmesinde fayda var. Ayrıca çocuğunuzun iyi derecede yabancı dil bilmesi, ileride lise ve üniversite düzeyinde yurt dışında eğitim almasına da katkı sağlıyor. Böylece farklı kültürlerle tanışan ve küresel anlamda dünyayı tanıyan bireyler yetişiyor. Bu da çocuğunuzun global bir geleceğe sahip olması demek.

Yetenekleri açığa vuran bir eğitim şekli

Çocuğunuz spora veya sanata karşı doğuştan bir yeteneğe sahip olabilir. Fakat bunu keşfetmek için doğru zemin olmazsa yeteneği körelecektir. Büyüdüğünde kendi imkanlarıyla bir şeyler yapsa bile, daha çocuk yaşta keşfedilen yetenekler gibi olmayacaktır. Bu yüzden çocuğunuzu göndereceğiniz okulun yeteneklerin keşfine dair bir vizyonunun olması geleceği değiştirebilecek en önemli etkenlerdendir. Yetenekleri açığa vuran bir eğitim şekli, hem çocukların keşfedilmesine hem de kendine güvenen bireyler olarak yetişmelerine sebep olacaktır.

Çok kültürlü ve inovatif bir eğitim yapısı

Küresel bir dünyada yabancı dilin öneminden bahsetmiştik. Artık okullarda daha da ileriyi hedefleyen vizyonlar var. Çok kültürlü eğitim modelleri gibi. Yani öğrencilere sadece yabancı dil öğretmekle kalmayan, aynı zamanda o dilin kültürünü de öğreten bir eğitim anlayışı. Ayrıca inovatif, yani yenilikçi bir eğitim anlayışı da sürekli gelişim için oldukça etkili bir faktör. Çünkü durmadan değişen bir dünyada bu anlayışla eğitilen çocuklar, çok daha başarılı olabiliyor. Bu yüzden çok kültürlü ve yenilikçi eğitim modelleri birbirini destekleyen unsurlar olarak ön plana çıkıyor.

En önemli değer: Mutluluk

Son olarak sırada çok bahsedilmeyen fakat tüm bileşenlerin doğru işlemesi için gerekli olan en önemli değer var. Çocuğunuzun mutlu bir eğitim hayatının olması. Derslerin ve sınavların yanı sıra sosyal anlamda çocukları geliştiren, dünyanın herhangi bir yerinde kendi ayakları üzerinde durmayı başaran, meraklı, gelişime her daim açık, hayata karşı bir duruşu olan ve sorumluluk sahibi dünya vatandaşı çocuklar yetiştirmek... Mutluluk; tüm bunların amaç olarak benimsendiği bir okulda, çocuklarınızın hedefe emin adımlarla ilerlemesi için en değerli itici güç olacaktır. İşte ancak o zaman hayata karşı bir duruşu olan, sorumluluk sahibi ve dünya vatandaşı çocuklar yetiştirilebilir.

SADECE BİR OKUL DEĞİL, BİR 'GELECEK' SEÇİMİ
İTA OKULLARI

Hepimizin amacı, hızla ilerleyen teknoloji ve değişen kültürel faktörler sebebiyle büyük bir çoğunluğunu öngöremediğimiz bir geleceğe çocuklarımızı en iyi şekilde hazırlamak. Şişli'deki kampüsünde faaliyet gösteren İTA Okulları, titizlikle hazırlanmış ve anaokulundan başlayan haftada 10 saat İtalyanca ve 8 saat İngilizce müfredatı, Pisa sınavlarında başarılara imza atan UbD Eğitim Planlama Metodoljisi ile tasarımlanan eğitim alt yapısıyla fark yaratıyor. Çocuklar İTA Okulları ile geleceğe emin adımlarla yürüyor.

CELI SINAVI İLE İTALYAN DEVLET LİSESİNE GEÇİŞ İMKANI

Güçlü akademik kadrosu, konunun uzmanları tarafından uygulanan eskrim, makerlab, bale, drama gibi bir çok kulüp çalışması ve İtalya tarafından tanınan CELI akreditasyon merkezi yetkisi ile çocuğunuza özel bir eğitim kurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda onun üniversite eğitimine kadar olan tüm adımlarını baştan belirliyor. On üç yaşını doldurmuş her öğrencinin katılmaya hak kazandığı CELI sınavında göstereceği başarı sayesinde, öğrenciler İstanbul ve dünya üzerinde konuşlanmış birçok İtalyan Devlet Lisesine geçiş imkanı elde ediyor. Dilerlerse İtalya’daki devlet üniversitelerinin belirli bölümlerine bu akreditasyonla herhangi bir merkezi sınava girmeden kaydını yaptırabiliyor.

Özel Italyan Lisesi mezunlarının kurduğu; amacı, yaratıcı, farklı kültürlere saygılı, hayata karşı bir duruşu olan ve öğrenmenin sadece okul sıralarıyla sınırlı olmadığını bilen dünya vatandaşları yetiştirmek olan İTA Okulları'nda çocuklar daha anaokul kaydı sırasında üniversite kapılarını aralıyor. İTA Okulları, eğitimde çocukların mutluluğunu ilk sıraya koyarak onların geleceğe mutlu ve güvenle yürümesini sağlıyor.