İZMİR'DE YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

Her şehrin kendine özgü bazı değerleri vardır. Kimi değerler nesilden nesle aktarılırken, bazıları bir noktada anlamını yitirir. Yıllarca bir köşede unutulur, bir anlamda kaderine terk edilir. Ta ki birileri, izleri silinmek üzere olan bir tarihi yeniden canlandırana kadar.


Ege'nin incisi olan İzmir, 10 bin yıllık tarihi olan bir kent. Roma İmparatorluğu döneminde 'özgür kent' olarak tanımlanan bu eşsiz şehrimiz, Bizans döneminde dinsel bir merkez haline gelmiş, Osmanlı döneminde farklı kültürlerin bir arada yaşadığı çok önemli bir ticaret merkezi olmuştu. Cumhuriyet açısından nasıl bir değeri olduğu ise hepimizin malumu...


İzmir'in değeri ve önemi şüphesiz ki kitaplara sığmaz. Bu içerikte ise, İzmir'in kendisinden ziyade şehrin önemli bölgelerinden birindeki dönüşümü anlatacağız.

BOMONTİ, YAŞAM MERKEZİ OLARAK GERİ DÖNDÜ

İzmirlilerin "şaraphane" olarak hatırladığı, 105 yıllık tarihe sahip bira fabrikasının kaderi değişti. Uzun süredir bakımsız kalan fabrika binaları ve çevresi, İzmir halkının sosyal yaşamına renk katacak şekilde hayata döndü. Bu arazi, Atatürk'ün İzmir'e geldiği ilk güne ve Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllara tanıklık etmişti. Şimdi aynı bölge, tarihi modern hayatın içinde yaşayabileceğiniz Mahall Bomonti İzmir'e dönüştü.

Şehrin nabzı burada atacak

Bomonti ailesinin endüstriyel mirası olan eski Bomonti Fabrikası binalarının restore edilmesiyle hayata geçen Bomontiada, tarihi bir mirası eski güzel günlerine döndürüyor. Peki bu yaşam merkezi insanlara ne vadediyor? Teknolojik ofisler ve konforlu konutların ötesinde tarihle iç içe ve ayrıcalıklarla dolu bir yaşam. Mahall Bomonti İzmir, şehrin nabzını tutacak eğlence ve sosyal mekanlara da ev sahipliği yapıyor.

İSTANBUL'DAN İZMİR'E YERLEŞECEK OLANLARIN DİKKATİNE!

İzmirlilerin keyifli vakit geçireceği Babylon, Monochrome, Günaydın ve the Populist gibi markalara ev sahipliği yapan Mahall Bomonti İzmir, özellikle İstanbul’dan İzmir’e yerleşenler için İzmir'in en gözde yeri olacak gibi görünüyor. Tarihin modern unsurlarla yeniden canlandığı bu proje, iş yaşamı için de birbirinden güzel avantajlar sunuyor. Çünkü günümüzde bazı global şirketler, operasyonlarını İzmir'e taşıyor veya taşımaya hazırlanıyor.

Yeşil ve mavinin tarihle bütünleştiği yer

Bir yerde tarihin yeniden canlandığını iddia ediyorsanız, oradaki doğal dokuyu yok sayamazsınız! Mahall Bomonti İzmir bu anlamda da örnek bir yaşam merkezi. Çünkü sadece çevreci projelere verilen LEED Platin Sertifikası’na aday. Yani Mahall Bomonti İzmir'de sizi tertemiz bir gelecek bekliyor. Muazzam konumuyla da fark yaratan projenin eşsiz manzarası da dikkat çeken detaylardan biri. Burada mavinin huzuru tüm yaşam alanlarına yansıyor.

TARİHİN DEĞERLERİNİ BUGÜNDE YAŞAYIN!

MAHALL BOMONTİ İZMİR

İzmir'in geçmişi ve bugünü arasında bir köprü olan Mahall Bomonti İzmir, bölgenin kaderini değiştiren bir değeri şehre kazandırdı. Adını Osmanlı’dan Cumhuriyet Dönemi'ne kadar var olmuş bir markadan alan Mahall Bomonti İzmir, sanayi tarihimize de bir saygı duruşunda bulundu.


Mahall Bomonti İzmir, 48 ay 0 faiz ve peşin ödemelerde %20 indirim avantajıyla İzmir sevdalılarını bekliyor. Siz de tarihe tanıklık eden bu modern yaşam alanında yerinizi alabilirsiniz.