İstanbul Yerine İzmir’i Seçenleri

Haklı Çıkaran Sebepler

İstanbul ve İzmir… Bugüne kadar sayısız şarkıya, filme ve kitaba konu olan güzide iki metropolümüz. Her ikisinin de fanatiği ayrı. İstanbul diyen İzmir demiyor, İzmir diyen ise İstanbul… Fakat görünen o ki; son zamanlarda pek çok etkene bağlı olarak artan stresli ve yoğun yaşam, İzmir severlerin sayısını daha da arttırıyor. Peki, neden?

İzmir'i daha çok sevenleri haklı çıkartan nedenleri yakından inceleyelim…

Denizse… Her kıyısı ayrı bir güzel

İzmir demek, aynı zamanda Ege’nin masmavi suları demek… Mevsim ne olursa olsun, her dem yaz mevsimindeymiş gibi hissetmek ve o ruh haliyle yaşamak demek! Özellikle yaz akşamları Alsancak’ta ve Kordon’da Ege’nin mis havasını soluyup arkadaşlarla çimlere uzanıp sohbet etmeye kim hayır diyebilir ki?

Daha sakin bir yaşam

Ege’nin sakinliği, şehir yaşamına da yansır. İstanbul’un bazen saatler süren trafiğine karşın İzmir’in sakinliği ilaç gibidir. Çünkü metrodan vapur seferlerine, otobüsten tramvaya pek çok alternatif sayesinde İzmir’de her yer merkezidir.

Sanata aşk bir başka!

Festivalleri, müzik grupları, birbirinden yetenekli sanatçıları ile tüm İzmir halkı sanata pek meraklıdır. Boş sinema salonu, seyircisi az tiyatro oyunu görülmez İzmir’de. Her sergide, her konserde oradadır İzmirliler. İzmir’de sanat hep hayatın içindedir…

Tatil kaçamağı için bol seçenek

“Acaba hafta sonu ne yapsak?” sorusuna cevap bitmez İzmir’de. Sergiler, konserler, tiyatrolar ve festivaller derken şehrin ritmi hiç düşmez! Öte yandan, Türkiye’nin gözde tatil beldelerine yakınlığı da düşünüldüğünde, İzmir’de yaşamak her an tatil yapacak gibi yaşamak anlamı da taşır. Efes’te tarihi dokular arasında gezinmek, köy kültürünü kaybetmeden modern yaşama uyum sağlamış Şirince’nin sokaklarında kurulan tezgahlarda el emeği göz nuruyla hazırladıkları ürünleri satan kadınlarla sohbet etmek, Urla Enginar Festivali, Alaçatı Ot Festivali, Şirince Şarap Festivali gibi festivallere katılarak yeni kültürler tanımak ve daha nicesi… İzmir’i daha da cazibe merkezi haline getiriyor.

İstanbul’a şimdi çok daha yakın!

Saydığımız bu güzelliklerden sonra İstanbul’u özlemek pek mümkün görünmüyor ama yine de İzmir’den İstanbul’a gitmenin artık çok daha kolay olduğunu hatırlatmakta fayda var. Orhangazi Köprüsü’nü de içine alan İstanbul – İzmir Otoyolu, İstanbul’la bağlantıları olan iş adamları için son derece büyük kolaylık sağlarken aynı zamanda İzmir’de yeni bir ticaret merkezinin doğmasına ve şehrin kalkınmasında itici güç oluşturuyor.

Ve tabii İzmir’in yükselen değeri: Bayraklı

Karşıyaka, Bornova ve Konak gibi İzmir’in gözde semtleriyle çevrili Bayraklı; ticaret merkezleri ve devam gökdelen projeleriyle İzmir’in Maslak’ı olarak gösteriliyor. Hal böyle olunca bu bölgenin değeri günden güne artarken, yatırımcısının da yüzünü güldürüyor. Rezidans yaşamının ve mimaride gelinen en son noktanın örneklerinin de yer aldığı semtte, konut projelerinden alışveriş merkezlerine, eğitim kurumlarından sosyal alanlara kadar her şeyin düşünüldüğü yepyeni bir cazibe alanı oluşturuluyor.

İzmir Kadar Güzel, İzmir Kadar Değerli…

Güzel İzmir’in yeni merkezi Bayraklı’da Ontan İnşaat deneyimiyle yepyeni bir yaşam alanı inşa ediliyor. Ontan Bayraklı, Ankara - İstanbul bağlantı yolları üzerinde yer alan eşsiz lokasyonuyla ön plana çıkıyor. Gayrimenkul sektörünün en prestijli ödül töreni olan Sign of The City Awards’ta “En İyi Rezidans Projesi” ödülünü kazanan Ontan Bayraklı, yaratıcı mimari özellikleri, çevreci ve yenilikçi yaklaşımıyla göz dolduruyor. İzmir’in yıllık %30 oranında değer artışı sağlayan bölgesinde yükselen bu ödüllü projede yer almak için acele edin, kazançlı yatırım fırsatını kaçırmayın.