BU GÜZELLİKLERİ EN İYİ İZMİR'DE YAŞAYANLAR BİLİR

Her şehrin kendine özgü güzellikleri vardır. Tarihsel ve kültürel bazı değerler o şehrin kimliğini tanımlar. Bazen bir çift mısrada tanırız bir şehri, bazen de tarihte verdiği bir mücadeleden biliriz. Mesela İzmir gibi...


İzmir denilince akla deniz kokusu sinmiş sokaklar gelir. Ege'nin mis gibi havası, güler yüzlü insanları ve çok daha fazlası...


Şimdi İzmir'de yaşayanların çok iyi bildiği, yolu bir şekilde İzmir'den geçmiş olanların ise unutamadığı güzelliklerden bahsedeceğiz.

Sabahların vazgeçilmez lezzeti

Boyoz denilince İzmir'de akan sular durur. Fırından yeni çıkmış çıtır çıtır boyozla güne başlamak İzmirli olmanın şanındandır. 500 yıllık geçmişi olan bu yiyecek, en güzel İzmir'de yapılır. Haliyle boyozu en iyi İzmirliler bilir. İzmir'de yediğiniz boyozu başka bir yerde bulmanız mümkün değildir.

Huzurun adı: Güzelbahçe

Her şehirde huzuru ve güzelliği çağrıştıran bazı yerler vardır. Söz konusu İzmir olunca Güzelbahçe'yi anmadan olmaz. İzmir'de yaşıyorsanız hafta sonu soluğu Güzelbahçe'de alabilir, kendinizi çok güzel bir kahvaltı veya çok lezzetli bir balık öğünü ile ödünlendirebilirsiniz.

İzmir'in enerjisi başkadır

İzmir insanının doğallığı diye bir gerçek vardır. Aslında bu doğallık Egeli olmaktan gelir. Yani iklimle ilgilidir. Hayatınızı kasvetli bir şehirde sürdürmüş olsanız bile, İzmir'e yerleştiğinizde huzur ve enerjinin zamanla içinize sirayet ettiğini hissedebilirsiniz.

Her mevsim eğlenceli etkinlikler

İzmir'de yaşıyorsanız yılın her mevsimi birbirinden güzel etkinliklere katılabilirsiniz. Her yaz tekrarlanan İzmir Fuarı, çeşitli etkinlikler, konserler, şenlikler... İzmir adeta bir festivaller şehridir. Heyecanla beklenen bu etkinlikler de İzmir'i İzmir yapan değerlerdir.

İzmir mutfağı ayrıcalıktır

Sağlıklı ve lezzetli zeytinyağlı yemekler, yerel tatlılar, unutulmaz Ege kahvaltıları ile İzmir, ülkemizin en önemli lezzet duraklarından biridir. Eğer başka bir şehirde yaşıyorken İzmir'de yaşamaya başlarsanız, zamanla yemek kültürünüz de değişecek demektir.

Tarihi dokusu hayran bırakır

İzmir'in insanı cezbeden güzelliklerinden biri de tarihi dokusunda saklıdır. Şehrin geçmişiyle bütünleşmiş ve farklı medeniyetlerden eserler sunan müzeler, antik dönemin en önemli merkezlerinden biri olan Efes ve daha bir sürü eser... Tarihe meraklıysanız, İzmir'de tarihe doyacaksınız.

HAYATINIZA BİR DEĞER KATIN
SAYKAP PARK EVLERİ

İzmir'in güzelliklerinden biri olan Güzelbahçe'de deniz kenarında yepyeni bir hayat başlıyor. Saykap Mühendislik'in 20 yıllık tecrübesi ile inşa edilen 'Saykap Park Evleri', Ege'nin kıyısındaki Güzelbahçe'de huzurlu ve konforlu bir yaşam vaat ediyor.


Bu eşsiz proje, ulaşım kolaylığı, modern mimari, güvenlik anlayışı, yerden ısıtma sistemi ve otopark gibi hayatınızı güzelleştirecek ve kolaylaştıracak niteliklere sahip. Üstelik 'bugün görün, yarın taşının' ayrıcalığıyla...

İzmir'de doğru yatırımın adresi

Güzelbahçe'de yaşamanın ayrıcalıkları, bölgenin yükselen değeri ile birlikte farklı bir anlam kazanıyor. Güzelbahçe; revaçta olan Çeşme, Urla ve aynı zamanda merkeze yakın bir konumda bulunuyor. Bu yakınlık sadece yaşamınızı kolaylaştırmakla kalmıyor, aynı zamanda sürekli değerlenen bir bölgede ev sahibi olmanızı sağlıyor.

Villa ve daire seçenekleri

Saykap Park çatısı altında bulunan Yakamoz Villaları, Çakıl Sitesi, Rıhtım Apartmanı ve Meltem Sitesi; 1+1’den 4+1’e kadar villa ve daire tipinde evler sunuyor. Deniz kenarına ve ana caddeye ortalama 100 metre mesafede olan bu konutlar; Güzelbahçe otoban çıkışına 3,5 km, Agora Alışveriş Merkezi’ne 13 km, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi’ne 10 km, Adnan Menderes Havaalanı’na ise 30 km mesafede bulunuyor.