SAAT ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Kol saatleri çoğu insan için bir saatten çok daha fazlası demek. Günlük hayatımızda her zaman bizimle olan saatler, tarzımıza ve yaşantımıza dair izler taşıyabiliyor. Bu yüzden saat alırken bu detayları da düşünüp öyle hareket ediyoruz. Hâl böyle olunca saatlerimiz çoğu zaman en önemli ve en değerli aksesuarımıza dönüşüyor. Peki kaliteli bir saat almak için nelere dikkat etmeliyiz?

Malzeme kalitesi her şeydir

Bir saatin kalitesini dışa vuran en önemli faktör malzeme kalitesidir. Onu elinize aldığınız zaman pürüzsüzlüğünü hisseder ve kusursuz çizgilerini net olarak görebilirsiniz. Bu yüzden saat alırken kolunuza takıp incelediğiniz gibi dokunarak da incelemelisiniz. Gözle görünmeyen herhangi bir kusuru varsa hemen kendini fark ettirecektir.

Kusursuz bir sese sahip olmalı

Günlük hayatta kol saatlerinin sesini duymayız. Ancak bir saati kulağımıza götürüp dinlediğimizde duyduğumuz ses saatin kalitesine dair bize çok şey söyler. Onu dinlediğinizde ters giden bir şeyler varsa hemen anlarsınız. Çünkü saatin sesi mekanik aksama dair net bir

Camına özellikle dikkat edin

Bir kol saatinin kalitesini dışa vuran önemli detaylardan biri de saatin camıdır. Cama odaklandığınızda ne kadar kaliteli olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca camın kadranla bütünleştiği kısma özellikle dikkat etmelisiniz. Çünkü cam ve kadran iki farklı parça gibi durmamalı, yekpare bir görüntü oluşturmalıdır.

CESUR VE ZARİF WELDER “ROYAL” KOLEKSİYONU

Cesur İtalyan tasarımıyla her bir modelinde kendine has ruh ve kişilik taşıyan Welder Watches, anında göze çarpan farklı ve yenilikçi koleksiyonlarına bir yenisini daha ekledi. 38mm kasa çapıyla üretilen yepyeni "Royal" koleksiyonu, Welder zarafeti ile stil ve cesareti mükemmel bir şekilde birleştiriyor.


Tutkuların ve arzuların dışavurumunu yansıtan “Royal” klasik renk seçenekleriyle asil duruşunu sergiliyor. Birbirinden göz alıcı renk seçenekleriyle kraliyet tacını kolunuzda taşıdığınızı hissedeceğiniz bu koleksiyonunda da Welder’in ışığın geliş açısına göre renk değiştiren “Photochromic” cam özelliği bulunuyor. Titiz detaylarla tasarlanmış bu koleksiyonda geleceği ve geçmişi birleştiren bir tasarım anlayışı bulunuyor.

Cesur tarzın sembolü haline gelen Welder, İtalyan tasarımını geleneksel saat tasarımı anlayışıyla birleştirip geniş renk yelpazesiyle stil ve cesareti mükemmel bir şekilde birleştiriyor. Yeni Welder “Royal” koleksiyonun her detayında fark edilen özenli dokunuşlarla kraliyet tacını bileğinizde hissedeceksiniz.