BİZİ TAKİP EDİN

© 2016 - Tüm hakları Estetik Yayıncılık A.Ş.’ye aittir.

Genel 11:53 14 Kasım 2013

İstanbullular kaçırmayın!

'Hasretinden Prangalar Eskittim' den uyarlanan oyun Tiyatro Kumpanyası tarafından son kez izleyiciyle buluşuyor.

Tiyatro Kumpanyası, Türk edebiyatının en sevilen şairlerinden Ahmed Arif’i kendi şiirleri üzerinden, sevdalarını, sürgünlerini ve aşklarını anlatan “Hasretinden Prangalar Eskittim” oyunu ile Türkiye turnesi öncesinde İstanbul’da son kez tiyatro severlerle buluşacak.

21 Kasım’da Şişli’deki Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu’nda izleyicilerle buluşacak oyun, Sarper Özsan’ın müziği ve Kemal Kocatürk’ün yorumuyla Ahmed Arif’in yaşamına ışık tutuyor.
“Hasretinden Prangalar Eskittim”, Türk edebiyatında toplumcu gerçekçi şiir anlayışıyla halk şiirinin ortak sentezini temsil eden Ahmed Arif’in kendi şiirleri üzerinden, sevdalarını, sürgünlerini ve aşklarını anlatıyor.

Ezilen kitlelerin yanında yer alması ve Anadolu topraklarına olan bağlılığıyla ön plana çıkan şairin bugüne yansıyan toplumcu gerçekçi şiir anlayışı, tek bir şiir kitabı yayınlanmasına rağmen en çok okunan şairlerden biri olan Ahmed Arif’in bilinmeyen dünyasıyla birlikte şiir ve tiyatro severler ile paylaşılıyor. Oyunun biletleri Biletix’ten ve oyunun sahne alacağı tiyatro gişesinden temin edilebilecek.

 

Son Dakika Haberleri