MEBBİS

MEBİS, Milli Eğitim Bakanlığı bilgi sistemlerinin kısaltılmış adıdır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın sunduğu tüm hizmet ve olanaklar Mebbis üzerinden sunulabilmektedir. Mebbis öğretmen giriş, modülü ile öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler işlem yapabilir. Bu uygulamada online yatırım işlemleri, personel işlemleri, halk eğitim işlemleri, online okul işlemleri, e-mobil, açık öğretim kurumu işlemleri, elektronik akademi işlemleri, elektronik yurt işlemleri, elektronik burs işlemleri ve evrak işlemleri yapılmaktadır.

MEBBİS şifresi nasıl alınır?

MEBBİS şifresini unutan veya mevcut şifresi ile giriş yapamayan kullanıcılar https://mebbis.meb.gov.tr ​​adresine giderek “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklayarak şifre buradan belirlenebilmektedir.

MEBBİS sınav görevi başvurusu nasıl yapılır?

MEB sınavlarına başvuru yapabilmek için öncelikle MEBBİS sistemine bağlanmanız gerekmektedir. Mebbis.meb.gov.tr ​​adresinden giriş yapabilirsiniz. MEBBİS sistemine giriş yaptıktan sonra sırasıyla sol panelde bulunan Sınav İşlemleri Modülü / Sınav Görev İstekleri sekmelerine tıklayınız.

MEBBİS EBA

Mebbis EBA Öğretmen Girişi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uzaktan eğitim ders videolarının yayınlandığı EBA platformuna giriş yapmak için kullanılmaktadır. EBA sayfası üzerinden giriş yapmak için TIKLAYINIZ.

MEBBİS GİRİŞ SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ