Sözcü Tv Internet Explorer desteklememektedir.
Google Chrome, Apple Safari, Opera ya da Mozilla Firefox kullanmanızı öneririz. Anasayfaya dön

Videoya basılı tutup ileri geri yapabilirsiniz

X
8 gün önce
120 izlenme
Prof. Dr. Rahmi Örs: Covid pozitif olan anneler tedbirlerini alarak bebeklerini emzirmeye devam etmeli
Sözcü Gazetesi
Çocuk Hastalıkları ve Neonataloji Uzmanı Prof. Dr. Rahmi Örs, Covid enfeksiyonu geçiren annelerin bebeklerini emzirmelerine tedbir alarak mutlaka devam etmesi gerektiğini söyledi.
Medova Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Neonataloji Uzmanı Prof. Dr. Rahmi Örs, bugünlerde korona virüs (Covid-19) enfeksiyonunun toplumda yaygınlaşmasıyla beraber emziren annelerin de bu enfeksiyona yakalanması ile enfeksiyon sırasında emzirmeye devam edilmesi konusunda çok soru geldiğini söyledi. Sosyal medya üzerinden de bu konuda doğru bilgileri ulaştırmaya çalıştıklarını ifade eden Prof. Dr. Rahmi Örs, “Ciddi bir bilgi kirliliği var ve yanlış birtakım mesajlar veriliyor. Örneğin, Covid pozitif annelerin bebeğini emzirmemesi gerektiği gibi özellikle Covid enfeksiyonunu geçiren, pozitif olan veya kuşkulu durumda olan annelerin mutlaka bebeklerini emzirmeye devam etmesini söylüyoruz. Çünkü anne sütüyle bu enfeksiyonu geçirdiğine dair bir kanıt yok. Ancak el temizliğine, sağarken, bebeği tutarken dikkat etmek lazım. Yine bebekte anneleri emzirirken mutlaka maskeyle emzirmesi lazım. Bazen Covid enfeksiyonu geçiren annelerin bebeklerin annelerden ayrıldığını, başka evlere tedbir amaçlı ayrıldığını duyuyoruz. Bu da doğru değil. Anne aynı evde bebeğiyle kalabilir. Aynı odada kalabilir ama aynı yatağı paylaşmasın, yan yana yatmasın. Bebeğini maskeyle emzirdikten sonra en az bir buçuk, iki metrelik mesafede bebeğiyle aynı odayı paylaşmaya devam edebilir” dedi.
Gündem Toplam 355 video İstanbul'da karantina ihlali yapanlar yurtlara yerleştiriliyor Orman yangınında karacanın alevlerden kaçma anı kamerada Fatih'te camiden çıkan kişiye silahlı saldırı Akdeniz foklarının aşk dansı Gıda kolisinde naneyle kaplanan 10 kilo eroin ele geçirildi Sos kavanozundan yarasa çıktı 'Cenazeyi kim defnedecek' kavgasında ortalık savaş alanına döndü Su altında romantik teklif Berber tartışmasında son nokta! Mansur Yavaş haklı çıktı… Milli Savunma Bakanı Akar ve komuta kademesi Kaş'ta ‘I Kiss You Mahir’, yardıma muhtaçlar için vakıf kurmayı hedefliyor Van’da 3 bin yıllık 2 kaya mezarı bulundu İstanbul'da toplu taşıma denetimleri devam ediyor Bursa’da bin 500 polisle uyuşturucu operasyonu Freni boşalan vinç kaldırıma çıktı faciadan dönüldü Şu an izlenen.. Prof. Dr. Rahmi Örs: Covid pozitif olan anneler tedbirlerini alarak bebeklerini emzirmeye devam etmeli Yeni tedbirler gelecek mi Sağlık Bakanı Koca’dan son dakika açıklaması Türk Yıldızları ve F-16 savaş uçaklarından nefes kesen gösteri Savcıyı vuran mübaşirin okul müdürünü döverken görüntüsü ortaya çıktı İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde silah sesleri Yerel gazete sahibinin şantajla para alma anı kamerada İmamoğlu’ndan vatandaşlara ‘İstanbul Maratonu’ çağrısı Salgın başlayalı 7 ay oldu, maskeler hala yanlış takılıyor Sabıkalı şüpheli gözaltına alındı Kılıçdaroğlu’ndan corona açıklaması: Bu rakamların gerçek olmadığını herkes biliyor Arka cepte taşınan cüzdana dikkat; omurga eğriliğine bile yol açabilir Yaşlı kadının bayrak sevgisi herkesi duygulandırdı Mansur Yavaş: Yalancının mumu yatsıya kadar yanar! Doluluk oranının yüzde 100’e ulaştığı hastaneden görüntüler geldi
Kategoriler
TV'deki isimler