İşte virüsle mücadelenin savaşçıları… Sözcü TV o merkeze girdi…

Onlar, savaşın en ön saflarında. Önlükleri çelik yelekleri, yüz koruyucu siperlikleri ve maskeleri miğferleri, tecrübe ve azimleri de silahları oldu. Sözcü ekibi, dünyayı kasıp kavuran koronavirüse karşı Türkiye’nin en önemli mücadele merkezlerinden Çapa Tıp Fakültesine girdi, amansız mücadeleyi, okurları için gözlemledi.

“İki aydır çocuklarımı göremiyorum. Ozan, Asmin sizi çok özledim, çok seviyorum.” “Nasıl davranacağım, nasıl tutacağım, hastanın yanına nasıl gireceğim, önce gözlük müydü, eldiven miydi? Bu endişeleri çok yaşadık gerçekten.” Girişte, şüpheliler için numune alma kabini… İşte orada başlıyor mücadele. Gelen şüpheliler ilk olarak buraya yönlendiriliyor. Onları önlüklü, yüz koruyuculu, maskeli ve eldivenli sağlık çalışanları karşılıyor. Şüpheliler, numuneler alındıktan sonra termal kameradan geçiriliyor. Önce dikkatli bir şekilde, temas kurulmadan ateş ölçümü yapılıyor, ardından da servislere çıkılıyor.

Sözcü Çapa Tıp Fakültesine girdi
Koronavirüs, dünyayı kasıp kavurdu. Türkiye de bundan nasibini aldı. Hayat durdu, insanların büyük bir bölümü evlerine kapandı. Bu kez savaş, askerlerin, polislerin değil sağlık çalışanlarınındı. Sözcü ekibi, Türkiye’deki vakaların büyük bir çoğunluğunun bulunduğu İstanbul’da koronavirüse karşı savaşın ön cephelerinden biri olan Çapa Tıp Fakültesine girdi, nelerin yaşandığını, sağlık çalışanlarının mücadelesini gözlemledi, onlarla konuştu.

Kameraman: Sinan Tunç