Sözcü Tv Internet Explorer desteklememektedir.
Google Chrome, Apple Safari, Opera ya da Mozilla Firefox kullanmanızı öneririz. Anasayfaya dön

Videoya basılı tutup ileri geri yapabilirsiniz

X
11 ay önce
14495 izlenme
İşte virüsle mücadelenin savaşçıları… Sözcü TV o merkeze girdi…
Sözcü Gazetesi
Onlar, savaşın en ön saflarında. Önlükleri çelik yelekleri, yüz koruyucu siperlikleri ve maskeleri miğferleri, tecrübe ve azimleri de silahları oldu. Sözcü ekibi, dünyayı kasıp kavuran koronavirüse karşı Türkiye’nin en önemli mücadele merkezlerinden Çapa Tıp Fakültesine girdi, amansız mücadeleyi, okurları için gözlemledi.

“İki aydır çocuklarımı göremiyorum. Ozan, Asmin sizi çok özledim, çok seviyorum.” “Nasıl davranacağım, nasıl tutacağım, hastanın yanına nasıl gireceğim, önce gözlük müydü, eldiven miydi? Bu endişeleri çok yaşadık gerçekten.” Girişte, şüpheliler için numune alma kabini… İşte orada başlıyor mücadele. Gelen şüpheliler ilk olarak buraya yönlendiriliyor. Onları önlüklü, yüz koruyuculu, maskeli ve eldivenli sağlık çalışanları karşılıyor. Şüpheliler, numuneler alındıktan sonra termal kameradan geçiriliyor. Önce dikkatli bir şekilde, temas kurulmadan ateş ölçümü yapılıyor, ardından da servislere çıkılıyor.

Sözcü Çapa Tıp Fakültesine girdi
Koronavirüs, dünyayı kasıp kavurdu. Türkiye de bundan nasibini aldı. Hayat durdu, insanların büyük bir bölümü evlerine kapandı. Bu kez savaş, askerlerin, polislerin değil sağlık çalışanlarınındı. Sözcü ekibi, Türkiye’deki vakaların büyük bir çoğunluğunun bulunduğu İstanbul’da koronavirüse karşı savaşın ön cephelerinden biri olan Çapa Tıp Fakültesine girdi, nelerin yaşandığını, sağlık çalışanlarının mücadelesini gözlemledi, onlarla konuştu.

Kameraman: Sinan Tunç
Sözcü'ye Konuşanlar. Toplam 81 video Kurban Bayramı için yeni önlemler mi geliyor? Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz yanıtladı. ''Şu an hiçbir ülkede ikinci dalga diye bir şey yok'' Dünya yeni bir çağa mı giriyor? Sanat kurulu önerisi Hapishanede bir sabah türküsü Cahit Berkay: “Önce kendi kültüründen beslen” Dünyaya gök taşı mı çarpacak? Gezginler için zorunlu yerleşik hayata geçiş Murat Ongun: ‘Yazmak bir nefes penceresi gibiydi' "Meteorlar düşüyor, farkında bile olmuyoruz" Müzeler corona virüsüne karşı nasıl önlemler aldı? 1.8 Milyar dolarlık şirketin 29 yaşındaki direktörü SÖZCÜ'ye konuştu Vaka sayısı o ilde azalmıyor... Tatile gidecekler dikkat! Yeni normalde oteller nasıl olacak? ''2020 yılı insanlık için dönüm noktası'' Türk öğrencilerin durumu ne olacak? Otobüs bileti fiyatları ateş pahası! Kirazlıyayla'da doğa kıyımı! Türkiye'de görüntülenen gök taşının parçaları aranıyor 'Corona günlerini nasıl unuturuz?' sorusuna pek çok kişi cevap arıyor Riva Deresi simsiyah oldu ''Vatandaşın cebinden para almak hedefleniyor'' ''Suriye'nin bütünlüğü Türkiye'ye bağlı'' ''Aşı bulunmazsa ilaç mutlaka bulunacak'' Yeni tehlikenin adı K.K.K.A; ''Eğer tedbir alınmazsa..'' ''İstanbul'da 100 bin konut mağduru var'' Para harcamadan da öğrenebiliriz Tiyatrolar nasıl devam edecek: ''Bu iş tamamen devletin sorumluluğunda'' Çay üreticileri ve bölge halkı endişeli... "Bulaş sayısının artmasından kaygılıyız"
Kategoriler
TV'deki isimler