2 turnuvada 5 madalya! Sporculardan altın gurur..

Türk Telekom Spor Kulübü'nün millî tekvandocuları, İstanbul'da düzenlenen 8. Uluslararası Turkish Open 2021'de 3 altın madalya kazandı. Kulübün badminton takımı da Polonya'da düzenlenen BWF International Challenge Polish Open Badminton Turnuvası'ndan çift kadınlar kategorisinde altın madalyayı Türkiye'ye getirdi.

2 turnuvada 5 madalya! Sporculardan altın gurur..

Türk Telekom, ülkenin dört bir yanında pek çok farklı kategoride amatör sporcuları desteklemeye devam ettiğini açıkladı. Biri İstanbul’da biri de Polonya’da düzenlenen 2 farklı turnuvada toplamda 5 madalyanın sahibi olan Türk Telekom’un desteklediği genç sporcular başarılarına yenilerini ekledi.

TEKVANDODA 3 MADALYA

Türk Telekom Spor Kulübü Millî tekvandocuları, Türkiye Tekvando Federasyonu’nun ev sahipliğinde, İstanbul’da düzenlenen 8. Uluslararası Turkish Open 2021’de 3 altın madalya kazandı. 4 kıtada, 46 ülkeden toplam bin 590 sporcunun mücadele ettiği turnuvada gençler kategorisinde 37 kilogramda Hayrünisa Gürbüz, 49 kilogramda Aleyna Şenyurt ve 59 kilogramda da Ömer Faruk Dayıoğlu, rakiplerine üstünlük sağladılar.

TÜRKİYE’YE ALTIN MADALYA SEVİNCİ

Erzincan Türk Telekom Spor Kulübünün Avrupa Şampiyonu Millî sporcuları Nazlıcan İnci ve Bengisu Erçetin de Polonya’da düzenlenen, 32 ülkeden 32 çift kadının katıldığı yarışmanın finalinde turnuvanın ev sahibi olan rakiplerini 2-0 yenerek Türkiye’ye şampiyonluk getirdiler. Sporcular, Geniozne şehrinde yapılan ve Olimpiyat oyunlarına puan veren BWF International Challenge Polish Open Badminton Turnuvasında çift kadınlar kategorisinde Türkiye’ye altın madalya sevinci yaşattılar.

Türk Telekom, basketbol, eskrim, yüzme, atletizm, güreş, badminton gibi alanlarda 5 bin sporcuya destek veriyor.

Loading...