Akdeniz Oyunları’nda Kerem Kamal, Murat Fırat ve Osman Yıldırım’dan altın madalya

Akdeniz Oyunları'nda milli güreşçiler Kerem Kamal, Murat Fırat ve Osman Yıldırım altın madalya kazandılar. Murat Fırat, finalde yaptığı muhteşem geri dönüş ile dikkat çekti.

Akdeniz Oyunları’nda Kerem Kamal, Murat Fırat ve Osman Yıldırım’dan altın madalya

Cezayir’de düzenlenen 19’uncu Akdeniz Oyunları’nda güreş müsabakalarında ilk altın madalya Kerem Kamal’dan geldi.

Oran kentinde gerçekleşen organizasyonda Kerem Kamal, çeyrek finalde Mısırlı rakibini 7-6, yarı finalde ise Hırvat rakibini 9-1 ile mağlup ederek finale çıktı. Milli güreşçi, final müsabakasında Fransız rakibi Leo Tudezca’yı 8-0 ile geçerek şampiyon oldu.

BİR ALTIN DA MURAT FIRAT’TAN

Milli güreşçi Murat Fırat da,  grekoromen stil 67 kilo final müsabakasında Cezayirli rakibini 7-6 mağlup ederek altın madalya kazandı.

Oran kentinde gerçekleşen organizasyonda Murat Fırat, çeyrek finalde Fransız Gagik Snjoyan’ı 6-3, yarı finalde ise İtalyan Ignazio Sanfilippo’yu 6-1 yenerek finale yükseldi. Finalde ise ev sahibi ülkeden Ishak Ghaiou’yu 6-0 geriye düşmesine rağmen 7-6 mağlup eden Fırat, şampiyon oldu.

SON ALTIN OSMAN YILDIRIM’DAN

Milli güreşçi Osman Yıldırım, Akdeniz Oyunları’nda grekoromen stil 130 kilo final müsabakasında Mısırlı rakibi Abdellatif Mohamed’i mağlup ederek altın madalya kazanan bir başka sporcumuz oldu.

Oran kentinde gerçekleşen organizasyonda Osman Yıldırım, grup maçlarında önce Yunan Nikolaos Ntounias’ı 9-1, daha sonra ise Mısırlı Abdellatif Mohamed’i 3-1 yenerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Cezayirli Hichem Kouchit’i 8-0 ile geçen Yıldırım, finalde ise grup müsabakasında mağlup ettiği Mısırlı Abdellatif Mohamed’i bu sefer 5-1 yenerek şampiyon oldu.

Erçetin-İnci çiftinden altın madalya İlginizi Çekebilir Erçetin-İnci çiftinden altın madalya
Loading...