Anthony Joshua Tyson Fury maçı iptal oldu, ortalık karıştı!

Anthony Joshua ile Tyson Fury arasında 14 Ağustos'ta yapılması planlanan dev maç Deontay Wilder engeline takıldı. Anthony Joshua, duruma sert sözlerle tepki gösterirken, Tyson Fury'den aynı sertlikte yanıt geldi.

Anthony Joshua Tyson Fury maçı iptal oldu, ortalık karıştı!

Anthony Joshua ile Tyson Fury, ilk ayağı 14 Ağustos’ta Suudi Arabistan’da gerçekleştirilecek bir üçlü maç serisi için anlaşma sağlamıştı. İki taraf da dövüşü hayranlarına duyurmuş, dövüşseverler maç tarihini beklemeye başlamıştı. Ancak Anthony Joshua-Tyson Fury maçı, Deontay Wilder nedeniyle iptal edildi.

ABD’den gelen bir haber, Anthony Joshua ile Tyson Fury arasındaki maçın gerçekleşme ihtimalini zora sokmuştu. Deontay Wilder, daha önce iki kez karşılaştığı Tyson Fury ile üçüncü maçı yapmak için başvuruda bulunmuştu. Tahkim Kurulu’nun aldığı kararda, Deontay Wilder’ın Tyson Fury ile bir maç daha yapmaya yasal hakkı olduğu ve iki ismin 15 Eylül tarihine kadar dövüşmeleri gerektiği belirtilmişti. Aksi takdirde 20 milyon dolar tazminat ödenmesine karar verilmişti.

Bunun üzerine gözler Deontay Wilder’a çevrilmiş, Tyson Fury ile olan maçını iptal edip etmeyeceği merak konusu olmuştu.

WILDER CEPHESİ GERİ ADIM ATMADI

Deontay Wilder cephesinden gelen yanıt, dövüşseverlerin heyecanını kursağında bırakmaya yetmişti. ABD’li sporcu, dövüşü iptal etmeyeceğini belirtmişti. Anlaşmaya göre Deontay Wilder maçına çıkmaması halinde Tyson Fury’nin 20 milyon dolar tazminat ödemesi zorunluluğu, İngiliz dövüşçünün Anthony Joshua maçını iptal etmesi ile sonuçlanmıştı.

Bu gelişme üzerine Anthony Joshua, Tyson Fury’yi sahtekarlıkla suçlayarak “Tüm dünya senin ne kadar sahtekar olduğunu gördü. Sen bu sporun itibarını aşağı çekiyorsun. Sen dövüşseverlere yalan söyledin ve onları kandırdın. Benim ismimi dövüşmek için değil, reklam için kullandın. Benim karşıma işlerini doğru düzgün yöneten bir rakip çıkartın” dedi.

KARŞILIKLI ATIŞMALAR

Tyson Fury ise Anthony Joshua’nın bu sert tepkisine aynı sertlikte yanıt verdi. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Tyson Fury “Anthony Joshua sen tam bir pisliksin… Senin takımındaki herkes, tahkim kararının beklendiğini biliyordu. Benim elimde olan bir şey yok. Ama bak sana ne diyeceğim. Madem benim sahtekar olduğumu düşünüyorsun, hadi bu hafta sonu dövüşelim. İkimizden biri pes edene kadar çıplak yumruklu boks maçı yapalım” ifadelerini kullandı.

Ancak tartışma sona ermedi. Anthony Joshua, Tyson Fury’nin son paylaşımına da cevap vermekte gecikmedi. Anthony Joshua, cevabında “madem Tahkim Kurulu’nun kararı bekleniyordu, neden herkese bizim maçın anonsunu yaptın. Maç ayarlanmıştı. Bu su götürmez bir gerçek… Çıplak yumrukla boks? Sen iyi bir çocuksun ama sakın benimle oynamaya kalkma! Senin kel kafanı tokatlayacağım ve sen hiçbir şey yapamayacaksın. Kayıp insan” yazdı.

Serdar Avcı, nakavt ile dünya şampiyonu İlginizi Çekebilir Serdar Avcı, nakavt ile dünya şampiyonu
Loading...