Ersu Şaşma’dan tarihi atlayış

Milli sırıkçımız Ersu Şaşma, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'ndan sonra Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da tarihi bir başarıya imza attı.

Ersu Şaşma’dan tarihi atlayış

Son Akdeniz Oyunları'nda şampiyon olarak tarihe geçen Ersu Şaşma, ABD'nin Eugene kentindeki 18. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da sırıkla atlamada adını finale yazdırdı. Sırasıyla 5.30, 5.50, 5.65 ve 5.75'lik atlayışları yapan 22 yaşındaki Ersu Şaşma, son 12 isim arasına kalmayı başardı.

Ay-yıldızlı sporcu, sırıkla atlamada 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda olduğu gibi Dünya Atletizm Şampiyonası'nda da finale çıkmayı başaran ilk Türk atlet olarak tarihe geçti. Ersu Şaşma'nın final mücadelesi, şampiyonanın son günü olan 24 Temmuz Pazar gecesi sabaha karşı TSİ 03.25'te yapılacak.

YOK ARTIK MCLAUGHLIN

Öte yandan 18. Dünya Atletizm Şampiyonası kadınlar 400 metre engellide mücadele eden ABD'li sporcu Sydney McLaughlin, kendisine ait dünya rekoru yine kırarak altın madalya kazandı. Son olimpiyat şampiyonu sporcu McLaughlin, 50.68'lik süresiyle 51 saniyenin altına inen tarihteki ilk atlet olurken, son 13 ayda dördüncü kez dünya rekorunu geliştirdi.

U17 Kız Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonasında finalde İlginizi Çekebilir U17 Kız Voleybol Milli Takımı, Avrupa Şampiyonasında finalde
Loading...