Fenerbahçe Opet’te corona krizi! Vakıfbank maçına çıkamayacaklar…

Sultanlar Ligi Play-Off final serisinde Vakıfbank ile karşılaşan Fenerbahçe Opet, takımdaki corona virüsü sayısının artması ve federasyonun maçı ertelememesi nedeniyle maça çıkamayacaklarını duyurdu. Bu açıklamanın ardından Türkiye Voleybol Federasyonu da bir açıklama yayınladı.

Fenerbahçe Opet’te corona krizi! Vakıfbank maçına çıkamayacaklar…

Fenerbahçe Kulübü; Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı’nda artan corona virüsü vakaları nedeniyle, Sultanlar Ligi Play-Off final serisinde karşılaştığı Vakıfbank’a karşı sahaya çıkamayacağını duyurdu. Türkiye Voleybol Federasyonu da bir açıklama yaparak maçın ertelendiğini duyurdu.

Final serisinin ikinci maçına 5 oyuncusundan eksik çıkan sarı lacivertliler, son testlerin ardından 8 sporcu ve 4 teknik ekip üyesinin pozitif olması nedeniyle 3. maçın ertelenmesini talep etti. Türkiye Voleybol Federasyonu’nun erteleme talebini reddetmesinin ardından “İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir” diyen Fenerbahçe Kulübü maça çıkamayacaklarını duyurdu.

Kadınlar Euroleague Final Four öncesi Fenerbahçe'ye müjdeli haber İlginizi Çekebilir Kadınlar Euroleague Final Four öncesi Fenerbahçe'ye müjdeli haber

İşte Fenerbahçe Kulübü’nden yapılan o açıklama:

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımıza yapılan Pcr testleri sonucunda; sporcularımızdan 8 ve teknik ekibimizden 4 kişide pozitif sonuca ulaşıldığını, karantina ve tedavi süreçlerinin devam ettiğini kamuoyunun bilgisine sunmuştuk.

Bu süreçte Sultanlar Ligi play-off serisinde 13 Nisan 2021 Salı günü Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımız ile Vakıfbank arasında oynanan ikinci maçına toplamda 5 sporcumuzdan eksik çıkmış, tedbir amaçlı yapılan testlerin sonucunda ise bugün itibarıyla bu rakam sporcu ve teknik ekibimizin de katılımlarıyla toplamda 12'ye ulaşmıştır.

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun play-off mücadelelerinde maç tehiri yapılmaması kararına istinaden; 16 Nisan 2021 Cuma günü oynanacak play-off serisi 3.maçında oynayabilecek yeterli sayıda sporcumuz olmadığı için Yönetim Kurulumuzun kararıyla takımımızın maça çıkamayacağını kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.

Bu karar; tüm dünya ile birlikte mücadele ettiğimiz salgın sürecinde, sezon boyunca karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen son ana dek mücadeleden vazgeçmeyen Takımımız adına, Türkiye Kupası'nda ve CEV Şampiyonlar Ligi yarı final haftasındaki kritik süreçte başlayıp son olarak Play-off serisi döneminde artan covid vakaları dolayısıyla kaçınılmaz olmuştur.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak 2019-2020 sezonu sona erdirilirken dile getirdiğimiz gibi bir kez daha “İnsan sağlığı şampiyonluklardan ve kupalardan önemlidir!” diyor, elimizde olmayan şartlardan dolayı aldığımız sahaya çıkmama kararını, tüm kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Saygılarımızla,

Fenerbahçe Spor Kulübü

FEDERASYONDAN AÇIKLAMA GELDİ

Türkiye Voleybol Federasyonu, Fenerbahçe’de çıkan corona virüs vakaları nedeniyle maçın iptal edildiğini açıkladı.

İŞTE YAPILAN AÇIKLAMA

2020-2021 Voleybol Sezonu Misli.com Sultanlar Ligi’nde VakıfBank ile Fenerbahçe Opet takımları arasında oynanacak play-off final serisi üçüncü karşılaşması, Fenerbahçe Opet takımında sporcu ve teknik kadroda görülen pozitif COVID-19 vakaları nedeniyle iptal edilmiştir.

Federasyonumuzca daha önce açıklanan play-off statüsü gereği, müsabakalarda COVID-19 pozitif vakaları veya karantina süreçleri sebebiyle müsabaka ertelemesi yapılmayacağı, müsabakaya çıkmayan takımın (3-0 Hükmen) mağlup sayılacağı kulüplerimize bildirilmiştir.

Türkiye Voleybol Federasyonu olarak lig takvimimizi Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından açıklanan programa göre yapmaktayız. FIVB tarafından yapılan resmî açıklamaya göre federasyonların milli liglerinin en son 18 Nisan 2021 tarihinde son bulması gerekmektedir. Süregelen koronavirüs sebebiyle sıkışan takvimimizi rahatlatmak amacıyla Uluslararası Voleybol Federasyonu yetkililerinden ligimizin bir hafta daha uzatılmasının iznini almış bulunmaktayız. Bu duruma göre lig takvimimizin, en son 25 Nisan 2021’de kural gereği son bulması gerekmektedir.

FIVB ayrıca kıtaların kulüp müsabakalarının da en son 1 Mayıs 2021 tarihinde oynanması talimatını vermiştir. Vakıfbank Spor Kulübü, CEV Şampiyonlar Ligi Süper Final maçını 1 Mayıs 2021 tarihinde A. Carraro Imoco Conegliano’ya karşı oynayacaktır.

Kadın Milli Takımımız, 25 Mayıs 2021 tarihinde İtalya’da başlayacak Voleybol Milletler Ligi’ne hazırlık amacıyla 3 Mayıs 2021 tarihinde İstanbul’da, Erkek Milli Takımımız ise 28 Mayıs 2021 tarihinde Beyaz Rusya’da başlayacak Avrupa Altın Ligi’ne hazırlık amacıyla 1-21 Mayıs 2021 tarihleri arasında Ankara’da, 22-27 Mayıs 2021 tarihleri arasında İstanbul’da kamp yapacaktır.

Mesut Özil'den Sinan Gümüş'e: 'Pardon kardeşim' İlginizi Çekebilir Mesut Özil'den Sinan Gümüş'e: 'Pardon kardeşim'
Ankara Avrupa basketbol beyaz Beyaz Rusya Corona Cuma Dünya Fenerbahçe Futbol Haber istanbul İtalya Kadın Mesut Özil Rusya salı Şampiyonlar Ligi Türkiye Türkiye Kupası Vakıfbank
Loading...