Selva Nur Akkurt Avrupa üçüncüsü

Milli Karateci Selva Nur Akkurt, Polonya'nın Lodz şehrinde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Şampiyonası'nda üçüncülük madalyası kazandı.

Selva Nur Akkurt Avrupa üçüncüsü

Milli sporcu, Altınbaş Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans öğrencisi Selva Nur Akkurt, Polonya’nın Lodz şehrinde düzenlenen Avrupa Üniversiteler Şampiyonası’ndan üçüncülük madalyasıyla döndü.

Türkiye’yi başarıyla temsil eden milli sporcu, Avrupa Şampiyonası’nın olduğu Lodz şehrine geldiğinde organizasyonun büyük olması nedeniyle çok heyecanlandığını ifade etti. Şampiyonada 50 kilogram kategorisinde yarıştığını belirten Akkurt, rakiplerine ve karşılaşmalara ilişkin bilgiler verdi.

Akkurt, “Bu yıl her kiloda çok başarılı sporcular vardı. İlk olarak Romanya ile karşılaştım, maç 9-1 bitti. İkinci turda Ukrayna ile karşılaştım. Rakibim çok fazla kaçarak dövüştüğü için maçtan diskalifiye oldu ve 3. tura yükseldim” dedi.

Fransa ile karşılaştığı 3. tur maçını da 3-0 kazanarak 4.tura geçen Selva Nur Akkurt, bu turda da Ukrayna ile karşılaştığını belirtti. Çok çekişmeli geçen maçı 7-8 skorla tamamlayan milli sporcu, son saniyeye kadar mücadeleyi bırakmadığını belirtti.

Üçüncülük maçında Kosova’yla karşılaşarak maçı 3-0’lık bir skorla kazanan Akkurt, şampiyonanın da üçüncüsü oldu. Türkiye’ye Avrupa’da başarı getirebildiği için çok mutlu olduğunu ifade eden Akkurt, “Daha güzel zaferler kazanmak için motivasyonum arttı ve çalışmalarıma devam edeceğim” diye konuştu.

U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye turladı! İlginizi Çekebilir U18 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye turladı!
Loading...