SÖZCÜ yazdı bakanlık harekete geçti

SÖZCÜ yazarı Devrim Demirel'in değindiği olimpik ve paralimpik sporcuların aşılanması ile ilgili yazı sonrası Gençlik ve Spor Bakanlığı harekete geçti.

SÖZCÜ yazdı bakanlık harekete geçti

SÖZCÜ yazarı Devrim Demirel’in ‘Sporitf aşı’ başlıklı yazısında futbolcuların aşılanıp, olimpik ve paralimpik sporcuların aşılanmaması ile ilgili dikkat çektiği yazı sonrası harekete geçen Gençlik ve Spor Bakalığı, Japonya’nın başkenti Tokyo’da düzenlenecek 2020 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’ndan ülkemizi temsil edecek sporcuların öncelikli yeni tip corona virüsü (Kovid-19) aşı uygulaması randevusuna dahil etti.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 23 Temmuz-8 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek Tokyo 2020 Olimpiyatları ve 24 Ağustos-5 Eylül tarihlerinde yapılacak Paralimpik Oyunları öncesinde sporcularımızın öncelikli Kovid-19 aşı uygulaması randevusuna dahil edildiğini söyledi. Bakan Kasapoğlu, Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları'nın başlamasına sayılı günler kaldığını belirterek, “Oyunlar öncesinde sporcularımızın aşılamasına öncelikli olarak başlıyoruz. Sağlık Bakanlığımız tarafından, aşı tedarik süreciyle bağlantılı olarak tüm Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlara kota alan ve kota alması muhtemel sporcularımız aşılama kapsamına dahil edildi. Olimpiyat sürecinde sporcularımıza her türlü katkıyı veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“Sporcularımız ülkemizi, şanlı bayrağımızı başarıyla temsil edecekler”

“Ülkemizi temsil edecek sporcularımızın sağlığını çok önemsiyoruz” diyen Bakan Kasapoğlu, şöyle konuştu:

“Aşılamayla inşallah ülkemiz ve tüm dünya ülkeleri bu hastalıktan kurtulacak, beklentimiz bu yönde. Pandemi süreci içerisinde olmamıza rağmen geride bıraktığımız dönemde çalışmalarımızın ve hedeflerimizin pek çoğunu başarıyla gerçekleştirdik. Şartlar ve koşullar ne olursa olsun, devletimizin bütün imkanlarını sporcularımız için seferber etmeye devam edeceğiz. 2020 Tokyo ile ilgili kota müsabakaları henüz bitmedi ve başarılı bir şekilde ilerliyor. Bu sayı önümüzdeki dönemde daha da artacak ve inşallah 2020 Tokyo'da güzel neticelerin bizi beklediğine, tüm sporcularımızın ülkemizi, şanlı bayrağımızı başarıyla temsil edeceklerine inanıyorum.”

Sportif aşı İlginizi Çekebilir Sportif aşı
Corona Dünya Gençlik ve Spor Bakanı Gençlik ve Spor Bakanlığı Japonya Olimpiyat Sağlık Sözcü
Loading...