Ünye’de Başpehlivan Recep Kara

Ordu’nun Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen yağlı pehlivan güreşlerinde başpehlivan Recep Kara oldu.

Ünye’de Başpehlivan Recep Kara

Ünye Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Uluslararası Kültür, Sanat ve Turizm Festivali çerçevesinde yağlı pehlivan güreşleri yapıldı.

Tekkiraz Mahallesi Karaarmut mevkisinde düzenlenen güreşlere 18'i başpehlivan olmak üzere 500'e yakın pehlivan katıldı. 500'e yakın pehlivanın mücadele ettiği Karaarmut er meydanında başpehlivanlık güreşleri heyecanla takip edildi. Güreşlerde, başpehlivanlar arasında önce çeyrek finale, ardından yarı finale yükselen Recep Kara, final müsabakasını Fatih Atlı ile yaptı. Recep Kara rakibi karşısındaki mücadelesini kazanarak, Ünye Belediyesi Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı oldu.

Ünye Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde ağalık seçimi de yapıldı. İş insanı ve Ünye Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Turan, rakipsiz çıktığı ağalık yarışını 252 bin TL vererek aldı. Ağalık seçimi için alana getirilen koç ise Turan'ın talebi üzerine jandarmaya bağışlandı. Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı, Güreş Ağası Turan ile birlikte halkı selamladı. 13 kategoride düzenlenen güreşlerde dereceye girenlere madalya ve kupaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Gökbel Yağlı Güreşleri'nde altın kemer Cengizhan Şimşek'in İlginizi Çekebilir Gökbel Yağlı Güreşleri'nde altın kemer Cengizhan Şimşek'in
Loading...