Karim Benzema’ya, Valbuena’ya şantaj davasında hapis cezası

Real Madrid'in dünya yıldızı futbolcusu Karim Benzema, Fenerbahçe'nin eski futbolcusu Mathieu Valbuena'ya şantaj yaptığı iddiasıyla yargılandığı davada suçlu bulundu.

Karim Benzema’ya, Valbuena’ya şantaj davasında hapis cezası

Real Madrid’in Fransız santrforu Karim Benzema, Mathieu Valbuena’ya şantaj yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davada, suç ortaklığının tespit edilmesi nedeniyle 1 yıl ertelenmiş hapis cezası ve 75 bin Euro para cezasına çarptırıldı.

2014 yılında yaşanan ve uzun bir süredir yargı süreci devam eden şantaj skandalında Karim Benzema’ya verilen ceza açıklandı. Fransa basınında yer alan haberlere göre; mahkeme, Mathieu Valbuena’ya yapılan şantajda suç ortaklığının tespit edilmesi sebebiyle Karim Benzema’yı 1 yıl ertelenmiş hapis cezası ve 75 bin Euro para cezasına çarptırdı. Karim Benzema’nın avukatı, alınan bu kararın kendilerini çok şaşırttığını ve cezaya itiraz edeceklerini açıkladı.

Real Madrid’li yıldız, bu suçlamalardan dolayı uzun bir süre milli formasından uzak kalmış ve bu sene formasına yeniden kavuşmuştu.

Karim Benzema: Bir yıldızın yeniden doğuşu! Kur'an, hacamat, osteopat ve evlat... İlginizi Çekebilir Karim Benzema: Bir yıldızın yeniden doğuşu! Kur'an, hacamat, osteopat ve evlat...
Loading...