10 yıldıza teklif var, kırmızı çizgi Altay Bayındır

Fenerbahçe'de Mert Hakan, Pelkas, Szalai, Berke, İrfan Can, Ozan, Frey, Allahyar ve Ferdi yakın ilgi gören isimler. Sarı-lacivertliler, transferin gözdesi Altay Bayındır’ı ise elde tutmak için kapıyı 25 milyon Euro’dan açıyor.

10 yıldıza teklif var, kırmızı çizgi Altay Bayındır

Sarı-lacivertliler, üç sezonda kupa kazanamadı ancak kurulan geniş kadro, yapılan transferler ve özellikle de futbolcuların gelişimi farklı bir başarının kapılarını açtı. Ali Koç döneminde 65 milyon Euro'luk oyuncu satışı yapıldı. Ve görünen o ki bu isimlere yenileri eklenecek. Avrupa kulüpleri, Fenerbahçe'nin kadrosundaki 10 futbolcuya ya resmi teklif yaptı ya da ilgilerini gösterdi. Mert Hakan, Pelkas, Szalai, Berke, İrfan Can, Ozan, Frey, Allahyar, Ferdi ve Altay, sarı-lacivertlilerin gelir sağlayacağı isimler olarak öne çıktı. Bununla birlikte yönetim bir ismi farklı değerlendiriyor.

Fenerbahçe'de Cengiz Ünder için tüm olanaklar zorlanacak İlginizi Çekebilir Fenerbahçe'de Cengiz Ünder için tüm olanaklar zorlanacak

ALİ KOÇ ONA FARKLI BAKIYOR

1.5 milyon Euro karşılığı Ankaragücü'nden transfer edilen Altay Bayındır, adeta Başkan Ali Koç'un kırmızı çizgisi. Altay'ın gelişimine büyük değer veren ve geldiği noktadan mutluluk duyan Koç, herhangi bir satışı şu aşamada düşünmüyor. Fenerbahçe kurmayları, EURO 2020'de boy göstermeye hazırlanan 23 yaşındaki file bekçisini ancak 25 milyon Euro bonservis bedeli ve sonraki satıştan yüzde 20'lik pay karşılığı satabileceklerini ilgilenenlere iletiyor. Bu rakamı olabildiği kadar yüksek tutarak Altay'ın bir sezon daha kalması, gidecekse de astronomik bir gelir getirmesi hedefleniyor.