A Milli Takım aday kadrosunda değişiklik

Türkiye'nin 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kadrosundan iki futbolcu sakatlıkları nedeniyle çıkarıldı.

A Milli Takım aday kadrosunda değişiklik

2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri için kampa giren Türkiye A Milli Futbol Takımı aday kadrosundan Beşiktaş’ın yeni transferi Umut Meraş ve Trabzonspor forması giyen Abdülkadir Ömür çıkarıldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) resmi internet sitesinden yapılan açıklamada iki futbolcunun sakatlıkları nedeniyle kadrodan çıkarıldığı duyuruldu.

Umut Meraş ve Abdülkadir Ömür’ün yerine aday kadroya Beşiktaş’ta forma giyen Rıdvan Yılmaz ve Konyaspor’da oynayan Abdülkerim Bardakcı dahil edildi.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Beşiktaş A.Ş. forması giyen Rıdvan Yılmaz ve İttifak Holding Konyaspor’da oynayan Abdülkerim Bardakcı, 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri için kampta bulunan A Millî Takım’ımızın aday kadrosuna dahil edildi.

Oyuncularımızdan Umut Meraş ile Abdulkadir Ömür ise sakatlıkları nedeniyle kamp kadrosundan çıkartıldılar.”

Beşiktaş’tan açıklama

Beşiktaş, A Milli Takım kampında sakatlanarak kadrodan çıkarılan Umut Meraş’ın alt baldır arka adalesinde gerilme ve ödem tespit edildiğini açıkladı.

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada, “A Milli Takımımızın 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kamp kadrosunda bulunan futbolcumuz Umut Meraş, 31 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen milli takım antrenmanı sırasında alt baldır arka adalesinde ağrı hissederek çalışmaya devam edememiş ve kamp kadrosundan çıkarılmıştır. Umut Meraş'ın Acıbadem Fulya Hastanesi'nde yapılan MR görüntülemesinde alt baldır arka adalesinde (gastrokinemius) gerilme ve ödem tespit edilmiştir. Oyuncumuzun tedavisine sağlık ekibimiz tarafından başlanmıştır” ifadelerine yer verildi.

A Milli Takım'ın aday kadrosu açıklandı İlginizi Çekebilir A Milli Takım'ın aday kadrosu açıklandı