Abdullah Avcı: Trabzonspor hiçbir zaman vazgeçmez

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Galatasaray maçında bireysel hatalardan goller yediklerini belirtirken "Yapılan hamleler doğru cevap verdi. Trabzonspor hiçbir zaman vazgeçmez ve bugün sahada da bunu gösterdi" dedi. Abdullah Avcı, oyundan çıkarken taraftarın tepkisine maruz kalan Abdülkadir Ömür hakkında da yorum yaptı.

Abdullah Avcı: Trabzonspor hiçbir zaman vazgeçmez

Süper Lig’in 4. haftasında Trabzonspor, 2-0 geriye düştüğü maçta Galatasaray ile 2-2 berabere kaldı. Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, maçın ardından beIN Sports’a yaptığı açıklamada “Trabzonspor hiçbir zaman vazgeçmez ve bugün sahada da bunu gösterdi” dedi.

Bireysel çok büyük hatalar yaptıklarını belirten Abdullah Avcı şu değerlendirmelerde bulundu:

“İkinci yarıda büyük takım refleksi gösterdik. Yapılan hamleler doğru cevap verdi. Trabzonspor hiçbir zaman vazgeçmez ve bugün sahada da bunu gösterdi. Skordan memnun değilim. İkinci yarıda maçı kazanacak imkanları fazlasıyla yakaladık. Galatasaray ile ilgili düşüncelerimi maçtan önce de söylemiştim. 1 golle şampiyonluğu kaçıran, gençleşen bir takım. Önde hareketli ve geçişi iyi kullanan bir takım… Vazgeçmeden devam edeceğiz. Oyuncularıma verdikleri büyük takım refleksi için çok teşekkür ediyorum.”

“Her zaman olmayacak senaryolarla karşılaştık”

Teknik Direktör Abdullah Avcı, maçın ardından da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Abdullah Avcı, geçen sene şampiyonluğu bir golle kaçırmış, onun üzerine genç transferler yapmış bir takıma karşı oynadıklarını belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Sarı-kırmızılıların daha hızlanan, koşu temposu yüksek bir takım. En önemlisi geçiş takımına karşı oynadık. Son 3 maçta attıkları 3 gol geçiş golleriydi. Bununla beraber yüksek şiddetle en fazla öne doğru koşu yapan takım. Biz de buna karşı olarak hem topa sahip olmamız, hem de top bizde olduğunda, set oynarken savunma güvenliği doğru olmamız gerekiyordu. İlk yarı her zaman olmayacak senaryolarla karşılaştık. Bireysel kayıpları böyle rakipler cezalandırılabiliyor. Bu konuda cezalandık. Ama oyunun ilk yarısında bir bölümden sonra hiç vazgeçmedik. Bu yörenin, coğrafyanın genetiğinde olduğu gibi vazgeçmeden devam ettik. İlk yarının ortalarından sonra topa sahip olarak pozisyonlara girerek golü de bularak içeri girdik.”

Abdülkadir Ömür’e sahip çıktı

Abdülkadir Ömür’e taraftar tepkisine ilişkin ise Avcı, “Kolay süreç değil. Yaşadıkları da kolay değil. Performansında inişler, çıkışlar olabilir. Şehir, sizler, bizler bu yetenekli oyuncuya sahip çıkacağız. Yarın sonradan girip maç kazandıracak. Değerli, yetenekli oyuncumuz, ona sahip çıkmamız gerekiyor. O da kolay süreçlerden geçmiyor. Milli takıma gitti, sakatlıklar yaşadı, önceki sene yaşadı, tekrar toparlamak zor. O tür oyuncular bizi şampiyon yapacak. İniş çıkışlar olacak ama bazen onun yerine giren oyuncu bir şeyler yapacak. Bu işin içinde var. Biz ona destek olacağız, o daha fazla çalışacak. Değerli bir oyuncu. Böyle oyuncuyu kaybetmenin kolay olmaması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“Bizim çok fazla pozisyonumuz var”

Abdullah Avcı, ikinci yarı beraberliği yakaladıklarını, ardından da galibiyeti kaçırdıklarını belirterek, “İkinci yarı rakibin 1, bizim çok fazla pozisyonumuz var. Oyunu domine ettik hem böyle rakiplere karşı 2-0 geri düşüp vazgeçmeyerek, büyük takım refleksi göstermek çok önemliydi. Oyun olarak memnun, skor olarak memnun değilim. Kazanmak istiyorduk. Geriden dönüp galibiyeti kaçırdık diye düşünüyorum. Bu kadar bireysel hata olabilecek değil, ama bunlar futbol içinde var” şeklinde konuştu.

Trabzonspor-Galatasaray maçı nefes kesti! Muhteşem geri dönüş İlginizi Çekebilir Trabzonspor-Galatasaray maçı nefes kesti! Muhteşem geri dönüş