Ahmet Ağaoğlu: ‘Türk futbolunun finansal ayarlarını dört kulüp bozdu’

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Ankaragücü maçında çok önemli bir 3 puan aldıklarını belirtirken, Bankalar Birliği ile imzalanan anlaşmaya da değindi. Ağaoğlu, "14 milyon borcun 9 milyarı bu 4 kulübe aitse, burada demek ki Türk futbolunun finansal anlamda bütün ayarlarını bu 4 kulüp bozdu" dedi.

Ahmet Ağaoğlu: ‘Türk futbolunun finansal ayarlarını dört kulüp bozdu’

Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, 4 gollü çok önemli bir 3 puan aldıklarını belirterek, “Hücum oyuncuları oyuna ağırlığını koyduğu zaman sonuç farklı oluyor” dedi.

Süper Lig’in 31. haftasında 4-1 kazandıkları MKE Ankaragücü maçının ardından açıklama yapan Trabzonspor Kulüp Başkanı Ahmet Ağaoğlu, “Çok önemli bir 3 puan aldık. Son haftalardaki puan kayıplarının vermiş olduğu psikolojik baskıyı da üzerimizden atmamız gerekiyordu. Milli Takım arasından önce bunu yaptığımız için tabi ki mutluyuz. 3 puan her zaman her yönüyle güzel ama 4 golle gelen 3 puan daha da güzel” diye konuştu.

Ekuban ve Djaniny’nin performansıyla ilgili gelen soruya ise Ağaoğlu, “Hücum hattındaki oyuncularımız oyuna ağırlığını koyunca sonuç çok daha farklı oluyor. Ekuban’ın bugün olağanüstü bir performansı vardı. Djaniny’i kendisi gibi oynadı bugün, o yüzden güzel bir sonuç çıktı. Oyunculardaki yorgunluğun ve pandeminin olumsuz etkileri oldu. Milli Takım arası, milli takımlara gitmeyecek oyuncuların dinlenmesi ve kendilerini toparlamaları açısından önemli bir süreç, onu çok iyi değerlendireceklerini tahmin ediyorum” açıklamalarında bulundu.

Trabzonspor, Ankaragücü'nü rüyadan uyandırdı: 4-1 İlginizi Çekebilir Trabzonspor, Ankaragücü'nü rüyadan uyandırdı: 4-1

“Türk futbolu açısından son derece önemli”

Bankalar Birliği ile atılan imzalarla ilgili olarak açıklamada bulunan Ağaoğlu, “Bizim açımızdan baktığımız zaman Trabzonspor’un ileriye dönük rahatlıkla ödeyebileceği bir tablo, diğer takımlar açısından bana aynı görüntüyü vermiyor ama onların muhasebesi beni pek ilgilendirmez, ben kendi hesabıma bakarım. Burada önemli olan 4 kulübün gelir-gider dengesinin kontrol altına alınması. UEFA’nın mali kriterleri doğrultusunda Türkiye Futbol Federasyonu ve Bankalar Birliği 4 kulübün hesabını denetleyecek. Bu kriterlerin getirilmesi tabi ki öncelikle Trabzonspor açısından ve Türk futbolu açısından son derece önemli” ifadelerini kullandı.

“Türk futbolunun ayarlarını bu 4 kulüp bozdu”

Türk futbolunun finansal anlamda bütün ayarlarının sorumlusunun 4 kulüp (Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzonspor) olduğunu belirten Ağaoğlu, “Mali anlamda Türk futbolunu finansal çıkmazın içerisine sokan 4 kulüp vardır. 14 milyar borç, bundan iki sene önce daha faizler üzerine gelmeden 14 milyar borcun 9 milyarı bu 4 kulübe aitse burada demek ki Türk futbolunun finansla anlamda bütün ayarlarını bu 4 kulüp bozdu” şeklinde konuştu.

Nihat Özdemir: Türk futbolunda yeni bir sayfa açılıyor İlginizi Çekebilir Nihat Özdemir: Türk futbolunda yeni bir sayfa açılıyor
Loading...