Ali Koç: MHK başkanı siyah-beyaz kravatla şampiyonluk kutlamasına gidiyor

Fenerbahçe Kulübü'nün gerçekleşen Yüksek Divan Kurulu Toplantısı'nda başkan Ali Koç açıklamalarda bulundu. Koç transfer ve teknik direktör kararı hakkında konuşurken; Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı'na da eleştiri getirdi.

Ali Koç: MHK başkanı siyah-beyaz kravatla şampiyonluk kutlamasına gidiyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda açıklamalarda bulundu. Koç, ülkemizin birçok noktasında çıkan yangınlarından ardından yönetim olarak 250 bin ağaç dikme sözü verdi.

“Son 2-3 gündür canımız çok sıkkın. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir yangın olayıyla karşı karşıyayız. Pek çok noktada aynı anda çıkıyor olması, güneyde rüzgarlı bir döneme rastlaması içimizi dağlıyor. Hem can kaybımız var, yüzlerce yılda oluşmuş bitki örtüsünün kaybı var. Kahrolmuş vaziyetteyiz” diyen Koç, “Bizler sembolik olarak 10 şubemizle 19.070 fidan bağışladık. Bu başlangıç, sadece sembolik. Ben Fenerbahçe olarak şunu taahhüt ediyorum. Biz büyük bir seferberlik yapmamız lazım” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'den gelecek ve gidecek oyuncular için açıklama İlginizi Çekebilir Fenerbahçe'den gelecek ve gidecek oyuncular için açıklama

VITOR PEREIRA YORUMU

“MHK Başkanı siyah beyaz kravat takıp şampiyonluk kutlamasına gidiyor, kimse bir şey demiyor” diyerek eleştiride bulunan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımın başına getirdikleri Vitor Pereira için de yorumda bulundu.

Futbolda tanıdık bir ismi göreve getirdiklerini belirten Koç, “Bu karardan ötürü içimiz son derece rahat. Biz ne yapsak bir kesim var ki devamlı eleştiriyor. Bielsa dedin de niye bunu getirdin diyorlar. Bielsa’yı getirsem, ‘Bu adam hayatında kupa kazanmadı’ diyecekler” dedi.

Fenerbahçe'nin teknik patronu Vitor Pereira yeni sezon için kararını verdi İlginizi Çekebilir Fenerbahçe'nin teknik patronu Vitor Pereira yeni sezon için kararını verdi

“TRANSFER SESSİZLİĞİ SİZİ ÜRKÜTMESİN”

Taraftarların transfer beklentisi hakkında da açıklama yapan Koç, “Hocamız da verdiği raporlarda gidecek oyuncuları belirledi. Bir kısmı paylaşıldı. Paylaşılmayan isimler de var. Bu toplantı bitince kulübe gideceğiz, oyuncu, menajer, kulüp temsilcileriyle görüşmeler yapacağız. Transfer sessizliği sizi ürkütmesin. Bu bilinçli bir adımdır. Hocamız ihtiyaçları belirledi. 3 kesin, mümkünse 4 oyuncunun transferini istiyor” ifadelerini kullandı.

Ali Koç ayrıca isimleri transfer haberlerinde geçen Boupendza ve Vedat Muriqi ile ilgili çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

“YA AŞI OLACAKSIN, YA DA HER MAÇ ÖNCESİ PCR TESTİ OLACAKSIN”

Statlara girişler ile ilgili ya aşı ya da PCR testi uygulamasının getirilmesi gerektiğini dile getiren Ali Koç, “Aşıya teşvik açısından son derece etkili olmuş tebrik etmek lazım. Umarım alınan bu kararlar stattan stada, maçtan maça değişmez umarım her yerde aynı şekilde uygulanır. Biz seyirci yasağına uymaya çalıştık ama gittiğimiz statlarda farklı uygulamalar gördük. Yüzde 50’den yüzde 100’e artıralım bir öneri yapalım ve sadece aşı olanları alalım. Kombine mi maç başı bilet mi çıkalım diyoruz. 34 bin kişi var kombine sahibi son seyircili sezondan. 24 bin kapasitede 35 bin nasıl yapacağız bunları düşündük. Bu sezon nasıl yaparsak yapalım siz kombine sahipleri hiçbir zaman hakkınızı kaybetmeyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Beko, Sasha Djordjevic'i açıkladı İlginizi Çekebilir Fenerbahçe Beko, Sasha Djordjevic'i açıkladı

“DALLAS’TAN IGOR KOKOSKOV’A TEKLİF GELDİ”

Geçtiğimiz sene erkek basketbol takımının başına Igor Kokoskov’u getirdiklerini hatırlatan Başkan Koç, “O geldiğinde takım nispeten kurulmuştu. Bu sene geçmiş yılların aksine Mart, Nisan ayında yapmamız gerekenin yüzde 80’inin Haziran ayında da göndermemiz gerekenleri gönderdik. ABD’de hazır bir şekilde sezonu beklerken Dallas’tan Igor Kokoskov’a teklif geldi. Normal şartlarda Avrupa’da olduğu zaman oradaki kurallara göre iki kulüp arasına mutabakat gerekiyor ancak NBA’de bir hoca gidince bu mutabakat gerekmiyor. Hocanızı yolladığınızda tazminat gerekiyor ama hoca giderse tazminat yok. Hayırlı oldu bence yeni hocamızla imzalanmış. Kokoskov tam Avrupa’ya alışamadı. Yıllarca orada oynayıp Avrupa’ya alışmak kolay değil usulen de olsa teşekkür etmek istiyorum. 11-12 Eylül’de hazırlık turnuvamız var. O turnuvaya Obradovic ve takımı gelecek. Partizan, Monaco, Unics Kazan ile oynayacağız. İyi bir hazırlık kampı olacak. Gerçekleşmesinin de emeği geçen tüm derneklere teşekkür ediyorum” dedi.

Ali Koç, olağan seçimli genel kurulda alınan 500 TL’lik aidat kararına yönelik gelen tepkilere de cevap vererek, “500 TL neden doğru anlatırım. Bu aidatın bu seviyeye çıkmasında Vefa Bey’in sorumluluğu ya da hatası yoktur. Ferruh Manav bey hayatımda bir kez iyi bir şey söylediğinizi duymadım. İyi niyetinizden şüphem yok. 6 sene yöneticiyken de başkanken de kızgın, kırgın ve öfkelisiniz. Ben artık sizin sorularınıza cevap vermeyeceğim” şeklinde konuştu.