Başakşehir, Emre Belözoğlu ile sözleşme imzaladı

Başakşehir, teknik direktör Emre Belözoğlu ile 1.5 yıllık sözleşme imzaladı.

Süper Lig ekibi Başakşehir, Aykut Kocaman’ın ardından Emre Belözoğlu’nu takımın başına getirdi. İstanbul ekibi, teknik direktör Belözoğlu ile 2023’e kadar sözleşme imzaladı.

Belözoğlu’nun imza törenindeki sözleri şöyle;

– Benim için Medipol Başakşehir’in ailesinin farklı bir yeri var. Kariyerimin herkes tarafından sonlandığını düşündüğü dönemde, 35 yaşımda buraya geldiğimde bırakmayı da düşünüyordum. 4 sene sonra Fenerbahçe’ye transfer oldum. 40 yaşımda A Milli Takım kaptanı olmamda yegane sebep burada gösterilen sevgiydi. Burada olmak mutluluk, gurur verici. Hayatımda hiç unutmayacağım anlardan birini yaşıyorum. Futbolun içinde kalma isteğimi biliyorsunuz. En büyük hayalim, Türkiye’nin en büyük teknik adamlarından biri olmak.

– “Hayatta başarılar da, başarısızlıklar da bazen iradeniz, çalışmanızı şekillendirir ama hepsi nasiptir. Kulübün gelişiminde birçok isim gibi benim de katkım var. Başakşehir, Okan Hoca ile şampiyon oldu. Çıtayı çok yükseğe çekti. Abdullah Avcı Hoca takımı inşa etti. Aykut Kocaman gibi benim için çok değerli bir insandan görevi devralıyorum.

– Sorumluluğum çok büyük. İnsanların kafasında diğer takımlar gibi ilk 10, ilk 6 gibi hedefler olabilir ama Başakşehir ailesi ligin ilk 3’üne hedef koyar her zaman. Hedefimiz en üstlere oynamak. Okan Hoca’ya nasip olanı hedefliyorum. Ben burada kulübün genlerine hakim olan birisi olarak, burada başarı istenir, arzulanır, beklenir. Camianın benden isteğini biliyorum. Elimden geldiğince mücadele edeceğim.

– İlgilenen kulüplere, yöneticilere herkese çok teşekkür ediyorum. Burada benim adıma öncelikle başkanın varlığı, ağabey-kardeş ilişkimiz, her şeyin çok daha ötesinde. Onun bir sözüne bakıyordu zaten bu. Aynı zamanda bu ailenin, kulübün içinde olmak, Başakşehir Kulübü'nü tanımam da etkenlerden bir tanesiydi. Burada olmaktan dolayı çok mutluyum. İnşallah her iki taraf için de hayırlı olur her şey.

– Futbola bakışım Başakşehir'in hedefleriyle örtüşüyor. Her maçı kazanmak için oynayacak ve elinden geldiğince bunu takıma anlatmaya çalışacağım. Çünkü teknik adamlık benim adıma yeni bir başlangıç. Futbolculuk bitti, kariyerim fena bir kariyer değildi. Teknik adamlıkta kendimi geliştirmek ve bu anlamda oturduğum yerde tecrübe edinmek istiyorum. Futbolu çok iyi bilebilirsiniz ama onu anlatmak başka bir yetenek. Oynamak istediğiniz oyunu takımınıza anlatmak başka bir yetenek istiyor. Ben de bunda başarılı olabileceğime inanıyorum. Takımımızın mevcut kadrosunun güçlü bir kadro olduğunu düşünüyorum. Dün de Aykut hocamızla bir görüşme yaptım. Takımla alakalı kendisinin çok pozitif düşünceleri olduğuna şahit oldum. O yüzden bence elimde çok iyi bir kadro var. Bunu değerlendireceğiz ve daha büyük hedeflere oynayabilecek, şu anki durumu inşallah düzelttikten sonra hedeflerimiz net şekilde üstlere oynamak. Pozitif ofansif oyunu oynatmak istiyorum takımıma.

Başakşehir ligde oynadığı 8 maçın ardından 6 puanla 15. sırada yer alıyor. İstanbul ekibi, milli ara sonrasında ligin 9. haftasında sahasında Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

İLK ANTRENMANA ÇIKTI

Süper Lig'in 9. haftasında Beşiktaş'ı konuk edecek olan Medipol Başakşehir, bu müsabakanın hazırlıklarına başladı. Turuncu-lacivertlilerin yeni teknik direktörü Emre Belözoğlu da takımın başında ilk antrenmanına çıktı.

Fatih Terim Stadı'nda bulunan kulüp tesislerinde gerçekleştirilen antrenman, Emre Belözoğlu'nun sahada oyuncularla kısa bir toplantı yapmasıyla start aldı. İdmanın basına açık bölümünde ısınma, güç-istasyon ve koordinasyon çalışmaları üzerinde duruldu.

Sakatlıkları süren Ömer Ali Şahiner ile Tolga Ciğerci'nin yanı sıra Ümit Milli Takım'da yer alan Ravil Tagir, Emre Kaplan ve Yeşil Burun Adaları Milli Takımı'na çağrılan Carlos Ponck antrenmanda yer almadı.

Bu arada Teknik Direktör Emre Belözoğlu'nun ekibi Selçuk Şahin, Behram Zülaloğlu, Dolu Arslan, Beri Pardo'dan oluşuyor. Bu isimlere iki antrenörün daha eklenmesi bekleniyor.

Başakşehir'de Caiçara affedildi İlginizi Çekebilir Başakşehir'de Caiçara affedildi