Beşiktaş, UEFA gelirlerinde kısıntıyla karşılaşmayacak

Beşiktaş, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamada daha önce kendilerine verilen gelir kaybı yaptırımının ortadan kalktığını duyurdu.

Beşiktaş, UEFA gelirlerinde kısıntıyla karşılaşmayacak

Beşiktaş, vadesi geçmiş borçlara ilişkin yükümlülüklerini yerine getirdiğini ve bu sezon UEFA gelirlerinin %15’ine el konulmasına dair cezanın kaldırıldığını açıkladı.

Beşiktaş bu sezon Şampiyonlar Ligi’ne katıldığı için 15 milyon Euro katılım ücreti alacak. UEFA, ayrıca galibiyete 2.8 milyon Euro, beraberliğe ise 930 bin Euro ödül veriyor.

Alex Teixeira, Beşiktaş'ı paylaştı! İmzaya geliyor... İlginizi Çekebilir Alex Teixeira, Beşiktaş'ı paylaştı! İmzaya geliyor...

Beşiktaş’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

“28 Haziran 2021 tarihli özel durum açıklamasında, UEFA Financial Fair Play Regülasyonunun vadesi geçmiş borçlara ilişkin hükümleri ilgili süreler içerisinde yerine getirmediği, bu sebeple de 2021/2022 UEFA gelirlerimizin %15’ine el konulacağına, ancak ilgili borçlarımızı 30 Haziran 2021 tarihine kadar ortadan kaldırmamız durumunda ilgili yaptırımın uygulanmayacağına, bununla birlikte bu süre zarfında alacaklıların haklarından feragat etmeleri veya yetkili mahkeme kararınca 30 Haziran 2021 tarihine kadar vadesi geçmiş borçların sadece bir kısmının ödenmesi gerektiğine karar vermesi durumunda Şirketimizin daha düşük tutar ödemesine izin verileceğine yer verilmişti.

Şirketimiz, CAS nezdindeki vadesi geçmiş borçlara ilişkin yükümlülüklerini, hukuki haklarımız da saklı kalmak kaydıyla, yerine getirmiş olduğundan, daha önceki açıklamada bahsedilen yaptırımlar ortadan kalkmıştır.”