Beşiktaş’ın Abdullah Avcı’ya ödeyeceği bedel açıklandı

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı'ya 17.340.000 TL fesih tazminatı ile birlikte, 520.200 TL yargılama giderini ödemesi yönünde karar verdi.

Beşiktaş’ın Abdullah Avcı’ya ödeyeceği bedel açıklandı

TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Beşiktaş’ın Abdullah Avcı’ya toplam 17 milyon 860 bin TL ödemesine karar verdi. 10 Haziran 2019’da Beşiktaş ile sözleşme imzalayan Abdullah Avcı, 20 Ocak 2020’de ise görevine son verilerek siyah-beyazlılardan ayrıldı.

Beşiktaş’tan KAP’a yapılan açıklama şu şekilde;

“Şirketimize bugün tebliğ edilen Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Kararı'na göre, Futbol A Takımımız eski Teknik Direktörü Sn. Abdullah Mucip Avcı tarafından açılan feshin haksızlığının tespiti ve mahrum kaldığı fesih tazminatı ile yargılama giderinin Şirketimizden tahsili konusunda, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu tarafından; yapılan feshin haksızlığının tespitine, dava kabulu ile 17.340.000 TL fesih tazminatının fesih tarihi olan 29.01.2020 tarihinden itibaren fiili ödeme tarihine kadar işleyecek yasal faiziyle birlikte davalıdan (Şirketimiz) alınarak davacıya verilmesine ve 520.200 TL yargılama giderinin davalıdan alınarak davacıya verilmesine Tahkim Kurulu'na müracaat yolu açık olmak üzere karar verilmiştir.

Anılan karara ilişkin olarak Şirketimizce Tahkim Kurulu müracaatı dahil olmak üzere tüm yasal haklarımızın kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız.”

Beşiktaş'ta Aboubakar kararı verildi İlginizi Çekebilir Beşiktaş'ta Aboubakar kararı verildi

2019 yılında 12 milyon lira ücretle 3 yıllık sözleşme imzalayan Abdullah Avcı ile yollar 29 Ocak 2020’de ayrıldı. Kulüpten sadece yarım sezonluk ücretini alabildiğini belirten Avcı, 30 milyon liralık talepte bulundu. Ancak Trabzonspor ile sözleşme imzalayan Avcı, yeni kulübüyle Beşiktaş ile olan sözleşmesinin süresinin çakıştığı döneme ait aradaki farkı talep etti.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın aşı oldu: 'Aah! Bu neymiş ya böyle' İlginizi Çekebilir Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın aşı oldu: 'Aah! Bu neymiş ya böyle'
Ankaragücü Beşiktaş Corona dava Futbol Instagram kap Sağlık Sergen Yalçın TFF Trabzonspor Vincent Aboubakar
Loading...