Sözcü Plus Giriş

Beşiktaş’ta Dzeko sürprizi

İtalyan basını, Beşiktaş’ın 35 yaşındaki Edin Dzeko için ısrarcı olduğunu yazdı. Yönetim, tecrübeli forvetin yıllık maaşı konusunda Roma’yla ortak yol bulmak için çalışıyor.

Ali AYDIN
Güncellenme: 09:00, 01/07/2021
Beşiktaş’ta Dzeko sürprizi

Vincent Aboubakar'ın takımdan ayrılmasının ardından golcü arayışına hız veren Beşiktaş'ta Edin Dzeko gündeme geldi. Diego Costa ve Alexander Mitrovic ile temaslarını sürdüren siyah-beyazlıların Dzeko'yla ilgilendiği İtalyan basınına yansıdı. Ünlü gazeteci Di Marzio, Beşiktaş yönetiminin Boşnak yıldızın transferinde ısrarcı olduğunu ifade etti. 35 yaşındaki golcünün senelik 7 milyon Euro'yu bulan maaş konusu siyah-beyazlılar için sıkıntı oluşturuyor.

Roma yöneticileriyle temas kuran Beşiktaş, maaş konusunu sordu. İtalyan yöneticiler, kiralama formülüyle maaşının yarısını ödeyebileceklerini siyah-beyazlılara iletti. 3.5 milyon Euro gibi bir ücretin nasıl bir ödeme planıyla yapılacağı Beşiktaş'ın gündeminde. Roma'nın yeni hocası Mourinho'nun 1 yıl daha sözleşmesi bulunan Dzeko'yu gelecek sezon kadroda düşünmediği öğrenildi. Boşnak forvet, geçen sezon 13 gol atarken 5 de asist yapmıştı.

6 YOLCU

Öte yandan Beşiktaş’ta yeni sezonda kadroda düşünülmeyen isimler belli oldu. Siyah-beyazlılarda Adem Ljajic, Tyler Boyd, Hasic, Douglas, Umut Nayir ve Güven Yalçın'ın gönderilmesi kararlaştırıldı. Yönetim, Ljajic için İtalyan kulüpleriyle temasta. Kartal, Boşnak asıllı Sırp yıldızın satışından gelir elde etmek istiyor.

İlginizi ÇekebilirJosef'in Alex Teixeira paylaşımı Beşiktaş taraftarını heyecanlandırdıJosef'in Alex Teixeira paylaşımı Beşiktaş taraftarını heyecanlandırdı