Burak Yılmaz: Kimseden korkmuyoruz

A Milli Futbol Takımı'nın EURO 2020'de İtalya ile oynayacağı açılış maçını değerlendiren Burak Yılmaz, “Kimseden korkmuyoruz. Saygımız çok büyük. Gözümüzde büyütmüyoruz, küçültmüyoruz da” dedi.

Burak Yılmaz: Kimseden korkmuyoruz

Avrupa Şampiyonası için geri sayıma geçen ay-yıldızlılar, bugün ilk provasına çıkıyor. A Milli Takım, saat 20.00'de Alanya Stadı'nda Azerbaycan ile karşı karşıya gelecek. Lille formasıyla şampiyonluğa ulaşan milli futbolcular Burak Yılmaz, maç öncesi basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda A Milli Takım’ın formasının her şeyin üzerinde olduğunu belirten kaptan Burak Yılmaz, “Kulübümüzde her ne kadar başarı yakalasak da buraya gelişimiz inanın orada yakaladığımız başarının üzerinde duygular ile geliyoruz. Çok güzel bir ortam var. Ailelerimiz de belli bir süre dahil oldu. Dinlendikten sonra hedeflerimiz doğrultusunda kampımıza başlayacağız. Mutluyuz. Başarılı bir sürecin başladığını düşünüyorum. Sizlerin yarı final ya da final hayal etmesini sağlayan bizleriz. Artık bazı hedeflerden kaçamayız” diye konuştu.

“Kimseden korkmuyoruz”

En önemli hedefinin İtalya maçı olduğunu belirten Yılmaz, “O maçı almamız lazım. Genel fotoğrafa bakmamak lazım. Biz tek tek maçlara bakıyoruz. Bu çekinme korkma olayı biraz fazla gündeme gelmeye başladı. Kimse kimseden çekinmiyordur. Ne İtalya bizden çekiniyordur ne de biz İtalya'dan çekiniyoruz. Kimseden korkmuyoruz. Saygımız çok büyük. Gözümüzde büyütmüyoruz, küçültmüyoruz da. Biz maçın ne denli sert geçeceğini biliyoruz. İtalya defansı ile biliniyor. İki takım da birbirinden çekinmiyor. Baskı her zaman bana iyi geldi” şeklinde konuştu.

“Letonya maçının talihsizliği son maç olmasıydı”

Geçmişte alınan bazı kötü sonuçlar hakkında da konuşan Burak Yılmaz, “Biz Letonya ve Hollanda maçlarına gelene kadar 2.5 günde 1 maç oynadık. 5 saat uçak yolculuğu yaptık. Letonya maçının talihsizliği son maç olmasıydı. Çok yorulmuştuk. Birçok arkadaşımız korona olmuştu. Çok talihsizlik oldu. Ben milli maçlarda kolay maç zor maç koordinasyonun farklı olduğunu düşünmüyorum. Ama biz büyük maçları daha iyi oynuyoruz. Bundan sonra daha dikkat edeceğiz” dedi.

“Çok büyük sorunlar var”

Türkiye ligi hakkında da düşünceleri sorulan Burak Yılmaz, ”Türk futbolunu yakından takip ediyorum. Birazcık da kavgalı bir sezon oldu. Yenilenin de yenenin de hakemden şikayetçi olduğu bir lig oldu. Çok büyük sorunlar var. Ben bunlara girmek istemiyorum. Ben bunları düzeltecek konumda değilim. Futbolun en dibinden geliyorum. Şu anda bütün sıkıntıları biliyorum. Konumum gereği haddim değil” cevabını verdi.

“Güzel teklifler var”

Son olarak futbol geleceği ile ilgili soruya cevap veren Burak Yılmaz, “7 yaşında Antalyaspor'da başladım. Çok güzel futbol hayatım oldu. Ben futbolun her şeyini yaşadım. Kötüyü de çirkini de biliyorum. Çok güzel kariyerim oldu. Futbolun her şeyini biliyorum. Geçmişte Galatasaray'a gitmek istiyorum dedim olmadı, Beşiktaş'ta bırakmak istiyorum dedim olmadı, şimdi ne söylesem olmayacak. Artık biraz daha dikkat ediyorum. Lille’de mi kalırım ne yaparım bilmiyorum. Tamamen Avrupa Şampiyonası’na odaklandım. Ne yapacağımı ben de bilmiyorum. Güzel teklifler var. İtalya maçını düşünüyorum. Bizler güzel başarılar yakaladık. Bugün itibariyle Lille şampiyonluğunu kapatıyorum. Hiçbir şey milli takım önüne geçemez” açıklamasını yaptı.

Fransa'da şampiyon Lille! Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik damgası... İlginizi Çekebilir Fransa'da şampiyon Lille! Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik damgası...
Loading...