Chelsea taraftarı protesto etti, karardan vazgeçildi

İngiltere’nin en önemli ve köklü kulüpleri dün gerçekleştirdiği açıklama ile Avrupa Süper Ligine katılacaklarını duyururken, bu karara tepki olarak Chelsea’li taraftarlar Brighton maçı öncesi protesto gerçekleştirdi.

Chelsea taraftarı protesto etti, karardan vazgeçildi

İngiltere Premier Lig’de Chelsea ile Brighton maçı öncesi Londra ekibi taraftarları protesto gösterisi gerçekleştirdi. Yaklaşık bin kişi maç öncesi Stamford Bridge stadyumu önünde toplanarak, Avrupa Süper Ligi'ne katılma kararı alan kulüplerine tepki gösterdi. Maçtan saatler önce toplanmaya başlayan Chelsea'li taraftar grubu, İngiltere kulüplerinden Arsenal, Liverpool, Manchester City, Manchester United, Tottenham ve Chelsea'nin yer almak için karar verdiği Avrupa Süper Ligi’ne karşı olduklarını belirten pankartlarla yürüyüş gerçekleştirdi.

İngiltere’den önde gelen 6 kulübün de dahil olduğu 12 futbol kulübü, Avrupa Süper Ligi’ni kurduklarını açıkladıktan hemen sonra UEFA ve FIFA yaptığı karşı açıklama ile alınan karara onay vermediklerini ve gerekli yaptırımları uygulayacaklarını açıklamıştı. Bugün gerçekleştirilen yürüyüşün ardından Chelsea kulübünün sahibi Roman Abromoviç’in taraftarların tepkisi ve yönetim kurulunun da onayıyla aldıkları karardan vazgeçilmesi yönünde sürecin başlatıldığını açıkladı.

Stamford Bridge stadyumu önünde toplanan taraftarlar saatlerce süren eylemlerinin ardından, olaysız bir şekilde dağıldı.

Avrupa Süper Ligi çatladı! Kulüpler çekiliyor, başkanlar istifa ediyor! İlginizi Çekebilir Avrupa Süper Ligi çatladı! Kulüpler çekiliyor, başkanlar istifa ediyor!
Loading...