Copa America’da çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Copa America'da grup maçlarının tamamlanmasının ardından çeyrek final eşleşmeleri belli oldu. Maçlar 3 Temmuz'da başlayacak.

Copa America’da çeyrek final eşleşmeleri belli oldu

Copa America A Grubu’ndaki son maçta Uruguay tek golle Paraguay’ı mağlup etti. Arjantin ise Bolivya karşısında 4-1 galip geldi. Güney Amerika Futbol Konfederasyonu tarafından 47. kez düzenlenen Copa Amerika’da bu iki maçla birlikte grup aşaması tamamlandı.

Uruguay’ın golünü, 21. dakikada penaltıdan Cavani kaydetti. Arjantin ise Gomez’in 6, Messi’nin 33 (penaltıdan) ve 42, Martinez’in 65. dakikadaki golleriyle müsabakadan galip ayrıldı.

Bu sonuçların ardından Arjantin, 10 puanla A Grubu’nu lider tamamladı. 7 puan toplayan Uruguay 2’nci, 6 puana sahip Paraguay 3’üncü, 5 puanlı Şili ise 4’üncü oldu. Puanı bulunmayan Bolivya turnuvaya veda etti.

Brezilya’nın ev sahipliği yaptığı organizasyondaki çeyrek final eşleşmeleri de belli oldu. Peru ile Paraguay, Brezilya ile Şili, Uruguay ile Kolombiya ve Arjantin ile Ekvador karşılaşacak.

Çeyrek finaller, 3 Temmuz Cumartesi günü TSİ 00.00’daki Peru-Paraguay ve TSİ 03.00’teki Brezilya-Şili maçlarıyla başlayacak.

Loading...