Eski Fenerbahçe oyuncusu Adil Rami’den Ersun Yanal dönemi için şok sözler!

Fenerbahçe'de yarım sezon oynadıktan sonra takımdan ayrılan Adil Rami, dönemin teknik direktör Ersun Yanal hakkında bir Youtube kanalında ses getirecek iddialarda bulundu.

Eski Fenerbahçe oyuncusu Adil Rami’den Ersun Yanal dönemi için şok sözler!

Fenerbahçe’ye 2019-2020 sezonu başında Marsilya’dan bedelsiz transfer edilen Fransız stoper Adil Rami, yarım sezonda 7 kez forma giydiği sarı-lacivertli takımda geçirdiği dönem hakkında çarpıcı iddiada bulundu.

Fransa’da bir Youtube kanalına konuk olan 36 yaşındaki Fransız milli stoper, Fenerbahçe’de forma şansı bulamamasıyla ilgili dönemin teknik direktörü Ersun Yanal’ın kararını menajer ilişkilerine bağladı.

YANAL’A PRİM İTHAMI!

Rami, Ersun Yanal’ın kendisini oynatmama nedeni olarak alınacak primden pay sahibi olamayacağını gösterdi.

Adil Rami’nin sözleri şöyle;

“Beni oynatmak istemiyordu. Forma bekliyordum. O dönem 1-2 defans oyuncusu sakatlandı. Rotasyonda üçüncü stoper bendim. Bir süre sonra takımda sağlam savunma oyuncusu kalmadı. ‘Oynayacağım artık’ dedim kendime ama bu sefer de orta sahadan oyuncuları geriye çekti.

Kendime, ‘Bir dakika, bir dakika’ dedim! Neden böyle olduğunu ve neler döndüğünü çözmeye karar verdim. Antrenmanlara devam ederken bir yanda da durumu anlamaya çalışıyordum.

“FARKLA ÖNDEYKEN SON DAKİKALARDA OYUNA STOPER ALDI”

Bir maçta takımın bir numaralı stoper benimle birlikte yedek kulübesindeydi. Neden? Çünkü taraftar, onu o kadar çok ıslıklamıştı ki ve de kendisi de o kadar b**tan oynamıştı ve ilk 11’den kesildi. O maçta 3-0, 3-1 ya da 4-1 öndeydik. 80. dakikaya doğru o stoperi oyuna aldı. Kazanıyoruz, niye defans oyuncusu alıyorsun ki oyuna, değil mi?”

“TÜRK BİR MENAJER ARADI…”

“Bu durumu düşünmeye devam ettim. Sonrasında da beni bir Türk menajer aradı ve Çin Ligi’nden iyi bir teklif getirdiğini söyledi. O menajer bana daha sonra “Fenerbahçe’de neden oynayamazsın biliyor musun?” dedi. ‘Neden’ diye sordum. “Çünkü menajerin kız kardeşin, yani yabancı birisi, Tür bir menajerler çalışmasın” diye cevap verdi bana.

“PRİM TEKNİK DİREKTÖR İLE PAYLAŞILIYOR…”

“Neden” diye sordum çünkü bu gibi işlerinden almıyorum. Bana sözleşmemde belirli sayıda maça çıkmam halinde 200, 300 ve 500 bin Euro gibi primler olup olmadığını sordu ve ben de doğru olduğunu söyledim. “İşte bu yüzden oynamayacaksın” dedi. ‘Ne alaka’ diye sorduğumda ise teknik direktörü tanıyan Türk bir menajer ile çalıştığın zaman bu primin teknik direktör ile paylaşıldığını ve antrenörün de bu sebeple seni oynatmak zorunda kaldığını söyledi.

O zaman bazı şeyleri anladım ve futbolu bırakmayı düşündüm.”

Fenerbahçe, Dinamo Kiev maçına statta çalıştı İlginizi Çekebilir Fenerbahçe, Dinamo Kiev maçına statta çalıştı
Loading...