Fatih Terim’den Belhanda açıklaması: ‘Zarar vermesine müsaade etmeyiz’

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Kayserispor maçından önce yaptığı açıklamada Belhanda'nın ayrılışından kadroda olmayan birçok oyuncuya kadar önemli konulara değindi. Terim, "Tek önemli olan kelime ve cümle Galatasaray'dır" ifadelerini kullandı.

Fatih Terim’den Belhanda açıklaması: ‘Zarar vermesine müsaade etmeyiz’

Spor Toto Süper Lig 30. haftasında Kayserispor’a konuk olan Galatasaray’ın Teknik Direktörü Fatih Terim, mücadele öncesinde yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Kadroda yaptığı değişikliklerden, kafilede bulunmayan oyunculara kadar birçok konuya değinen tecrübeli çalıştırıcı, sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda konusunda önemli ifadeler kullandı.

Belhanda’nın gönderilişi hakkında konuşan Terim, “Tek önemli olan kelime ve cümle Galatasaray’dır. Bir kaos, kriz yaratmasına izin vermeyiz. O konu orada kapanmıştır” dedi.

Fatih Terim: Bazı arkadaşlarımızın huyu var, inşallah değişecek! İlginizi Çekebilir Fatih Terim: Bazı arkadaşlarımızın huyu var, inşallah değişecek!

İşte Fatih Terim’in açıklamaları:

“Belhanda’yı Galatasaray kültürüne yakışır şekilde yolculadık”

“Belhanda konusunda da neler beklediğini görüyorum insanların. Ancak biz Belhanda’yı 6 ay listeye yazmadığımız Nagatomo’yu nasıl gönderdiysek, Gomis’i, Melo’yu nasıl gönderdiysek, 4 sene hizmet etmiş bir oyuncumuz olduğu için güzel bir Galatasaray kültürüne yakışır şekilde yolcu ettik. Bizim için orada tamamlandı.”

“Tek önemli olan kelime ve cümle Galatasaray’dır”

“Belhanda mevzusunun bize zarar vermesine müsaade etmeyiz. Çünkü Galatasaray büyük bir kulüptür. Temsilcilerimiz dünyanın her tarafında. Harry Kewell, Sneijder, Drogba, Mariano veya Melo öyledir. İyi ayrılmak, hizmetlerine teşekkür etmek Galatasaray’ın kültürü olmalıdır. Kulüp bu kararı almıştır. Tek önemli olan kelime ve cümle Galatasaray’dır. İki sene üst üste şampiyon olduk, 5 maç da namağluptüm Beşiktaş’a yenildikten sonra beni gönderdiler. Bir iki gün sonra 19.05’te ayrılma kağıdını yolladılar bana. Ben Galatasaray’a küsmedim.”

“Uçağın sallanmasındaki yüzü herkes görecektir”

“Onun bir kaos, kriz yaratmasına izin vermeyiz. O konu orada kapanmıştır. Uçak sallanmaya başladığı an hostese bakarsınız. Kabin amiri başta olmak üzere. Ben kabin amiri gibi herkesin suratında ne ifade ettiği önemli olan bir insanım. Camiam için de. Benim enerjim, sinerjim hiçbir zaman düşmez. Krizler takımlarda olur, kaoslar olur ama yönetilir. Biz büyük bir kulübüz. Özellikle son 10 maçta neler yaptığımızı düşünürsek oralara geliyoruz. Hiç kimse merak etmesin, uçağın sallanmasındaki yüzü herkes görecektir.”

Galatasaray'da sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda'dan paylaşım İlginizi Çekebilir Galatasaray'da sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda'dan paylaşım