Fenerbahçe, Ozan Tufan’ı Watford’a kiraladı

Fenerbahçe, Ozan Tufan'ı satın alma opsiyonlu olarak Watford'a kiraladığını açıkladı.

Fenerbahçe, Ozan Tufan’ı Watford’a kiraladı

Fenerbahçe, transfer görüşmeleri için izin verdiği Ozan Tufan’ın İngiltere Premier Lig ekibi Watford’a kiralandığını açıkladı.

Sarı-lacivertli takım, bu kiralamadan 1 milyon Euro ücret alacak.

Sarı-lacivertli takımın açıklaması şöyle;

“Fenerbahçemizin formasını 2015 yılından itibaren başarıyla taşıyan futbolcumuz Ozan Tufan, İngiltere Premier Lig Takımlarından Watford'a satın alma opsiyonlu olarak kiralanmıştır.

Çok genç yaşta formamızı giyen ve çubuklunun başarısı için ter döken oyuncumuza bugüne kadar verdiği emekleri için teşekkür ediyor ve ülkemizi başarıyla temsil edeceğine yürekten inanıyoruz.

Yolun açık olsun Ozan Tufan.”

OZAN TUFAN’IN VEDA MESAJI

Sosyal medyada yaptığı paylaşımla Fenerbahçe'ye veda eden Tufan, “Hani şarkıda söylüyor ya, ‘Nasıl anlatsam, nereden başlasam’ diye, işte öyle bir andayım. Bu satırları yazmayı sürekli erteledim. Ne söylesem yetmeyecek ne anlatsam eksik kalacak. Hissettiklerimi kelimelere dökmenin ne kadar zor olduğunu şimdi anlıyorum. Bu armanın ağırlığını, çubukluyu 2015’te sırtıma geçirdiğimde anladım. Cihatlar, Lefterler, Canlar Fİkretler… Kolay mıydı onların girdiği kalplerde bir yer bulmak? Belki de bu yüzden ne olursa olsun bur arma için mücadele etmekten hiç vazgeçmedim. 19 yaşında genç bir yetenek olarak geldiğim, Kadıköy’e ayak bastığım ilk andan bugüne kadar hep en iyisini vermek için çalıştım. Bazen hep birlikte üzüldük, bazen milyonlarca taraftar yan yana Fenerbahçe’nin adını haykırdık. Ancak artık veda etme zamanı geldi. Elimde şampiyonluk kupasıyla tribünlere koşamamış olmanın getirdiği hüzünle ayrılıyorum bugün evimden. Fenerbahçe armasının gölgesinde geçirdiğim 6 sene boyunca yaşattığınız tarifi mümkün olmayan hatıralar için hepinize kalbimin en derin yerinden teşekkür etmek istiyorum. Umarım kalplerinizde benim için açtığınız yere, ülkemden binlerce kilometre uzaktayken bile layık olabilirim. Hepiniz hakkınızı helal edin. Her gün olduğu gibi, bugün de en yüksek sesle! Sonsuza kadar Fenerbahçe! Evladınız, Ozan” ifadelerini kullandı.

HAYALİNE KAVUŞTU

Daha önce yaptığı açıklamalarda, İngiltere Premier Lig'de oynama hayali kurduğunu söyleyen Ozan Tufan, transferin gerçekleşmesiyle hayaline kavuştu.

Geçen sezon Fenerbahçe formasıyla 41 maça çıkan milli orta saha 6 gol atıp 10 asist yaptı. Başarılı futbolcu A Milli Takım formasıyla EURO 2020'de de sahne aldı.