Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’tan, Dinamo Kiev maçı yorumu: Ofansta kalitemiz eksikti

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Dinamo Kiev ile oynadıkları maçtan sonra değerlendirmelerde bulundu.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu ilk maçında Dinamo Kiev ile 0-0 berabere kaldıkları maçın ardından açıklamalar yaptı.

Dinamo Kiev’in güçlü bir rakip olduğuna dikkat çeken Jorge Jesus, ofansta yeterli kaliteyi gösteremediklerini söyledi. Rövanş maçında taraftarların önemli bir etken olacağını söyleyen Jesus, transfer konusunda ise renk vermedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un Dinamo Kiev maçı sonrası açıklamaları:

“Oynamış olduğumuz ilk ciddi maçtı. Zor bir rakiple eşleştik. Oyuncuların çoğu Ukrayna milli takımda oynuyor. Bu turnuvada da Fenerbahçe’den daha tecrübeliler. İyi bir maç çıkardığımızı düşünüyorum. Defansif anlamda çok iyi organize olduk. Rakibimizin ürettiği bir tane bile ciddi atağı yoktu. İki, üç tane pozisyon yakaladık, atamadık. Bugün bizim için eksik olan ofanstaki kaliteydi.”

“KADIKÖY’DEKİ ATMOSFER…”

“İkinci maçta taraftarlarımızın bize vereceği desteğin avantaj olduğunu düşünüyorum. Onların yaratacağı atmosfer rakip üzerinde psikolojik baskı oluşturacaktır. Buradan beraberlikle ayılıyoruz diye tur henüz bitmiş değil. Bu iki aşamalı bir tur. İkinci maçta turu geçmek istiyoruz.”

“BU OYUNCULAR TURU GEÇEBİLECEK KAPASİTEYE SAHİP”

“Transferi konuşmaya gerek yok. 27’sinde bu takıma karşı ikinci bir maçımız var. Elimizdeki mevcut oyuncular turu geçebilecek kaliteye ve kapasiteye sahip. 5 haftadır bunun için çalışıyoruz. İkinci maçta oynayamayacak oyuncular için konuşmaya gerek yok.”

Dinamo Kiev Fenerbahçe maçında penaltı tartışması İlginizi Çekebilir Dinamo Kiev Fenerbahçe maçında penaltı tartışması Fenerbahçe, Dinamo Kiev'i salladı, yıkamadı: 0-0 | Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme İlginizi Çekebilir Fenerbahçe, Dinamo Kiev'i salladı, yıkamadı: 0-0 | Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme
Loading...