Fenerbahçe’de ‘yabancı’ enflasyonu

Süper Lig'de yeni sezon başlarken, Fenerbahçe'de yabancı futbolcu sorunu bir türlü çözülemedi. Kadrosunda rekor seviyede yabancı futbolcu bulunduran Fenerbahçe'de gözden çıkartılan isimler netleşti.

Fenerbahçe’de ‘yabancı’ enflasyonu

Fenerbahçe adına sıkıntılar da yok değil. Özellikle yabancı enflasyonu… Sarı-lacivertlilerdeki sözleşmeli yabancı oyuncu sayısı, sezon başlarken rekor seviyede: 22…

Bunların 20'sine lisans çıkarıldı. Listeye alınmayan isimler Caulker ve Meyer; bu isimlerle birlikte takımdan ayrı çalışan Samatta'ya lisans çıkarılması ise dikkat çekti. Teklifler alan futbolcuların gidişine kolaylık gösterilecek. Lemos, Caulker, Novak ve Meyer'le de fesih görüşmeleri sürüyor.

FAZLADAN 3 MİLYON TL

Kulüpler, yeni yönetmelikle 14 yabancıdan sonra federasyona adam başı 500 bin TL katkı payı ödemek zorunda. Fenerbahçe, ekstradan lisans çıkarılan 6 yabancı futbolcu için fazladan 3 milyon TL ödeme yaptı.

Özlenen Fenerbahçe'nin ayak sesleri! İlginizi Çekebilir Özlenen Fenerbahçe'nin ayak sesleri! Lincoln Henrique, Alex de Souza'yı hatırlattı İlginizi Çekebilir Lincoln Henrique, Alex de Souza'yı hatırlattı
Loading...