Sözcü Plus Giriş

Fenerbahçe’den Mustafa Cengiz’e: ‘Hadsiz, seviyesiz, ciddiye almayın’

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'in, Fenerbahçe yöneticisi Selahattin Baki ve Metin Sipahioğlu hakkında sarf ettiği "İki tıfıl" sözlerine sarı lacivertli camiadan yanıt geldi.

Güncellenme: 15:56, 08/04/2021
Fenerbahçe’den Mustafa Cengiz’e: ‘Hadsiz, seviyesiz, ciddiye almayın’

Fenerbahçe Kulübü, “Taraftarlarımızın Dikkatine Sunarız” başlığıyla yayınladığı açıklamada, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz’i hedef aldı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Tesisleri’nin lansmanında 1959 yılı öncesi şampiyonluklara ilişkin açıklamalar yaptığı sırada “İki tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil, baştadır. Tarihten uzak insanların, iflas etmiş tüccarların şeyi gibi karıştırması. Dün galip geldiler iki gündür suskunlar” sözleriyle Fenerbahçeli yöneticiler Metin Sipahioğlu ve Selahattin Baki’yi eleştirmişti.

Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda, “Aklıselimden uzak bu yaklaşımların sahibi olan ilgili şahsın şu an temsil ettiği makama istinaden cevap vermeyeceğimizi, taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

İlginizi ÇekebilirMustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye olay yanıt: 'İki tane tıfıl yönetici'Mustafa Cengiz'den Fenerbahçe'ye olay yanıt: 'İki tane tıfıl yönetici'

İşte Fenerbahçe’nin yaptığı açıklama:

Sevgili taraftarlarımız,

Son dönemde üst üste ve dün itibariyle Kulübümüzü, yöneticilerimizi, camiamızı hedef alarak yapılan seviyesiz açıklamaları ve bunlara duyduğunuz tepkileri yakinen takip ediyor, anlayışla karşılıyoruz.

Hadsiz ve üslupsuzca ısrarla Fenerbahçe'yi odak alan; ciddiyet çıtası ve seviyesi her seferinde daha da aşağı çekilen bu tavırların sahibi olan kişiyi, dikkate ve ciddiye almamanızı rica ediyoruz.

Aklıselimden uzak bu yaklaşımların sahibi olan ilgili şahsın şu an temsil ettiği makama istinaden cevap vermeyeceğimizi, taraftarlarımızın ve kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü

İlginizi ÇekebilirAlanyaspor'dan tepki: 'Futbolun yönü bu ülkede başka yerlere gidiyor'Alanyaspor'dan tepki: 'Futbolun yönü bu ülkede başka yerlere gidiyor'
Yayınlanma Tarihi:15:35,