Fenerbahçe’nin Galatasaray zaferi: 11 hamleyle dipten dirilişe…

Sarı-lacivertliler yöneticisinden taraftarına, futbolcusundan doktoruna kenetlendi. Tesisten stada kadar takım uyumunu artıran, motivasyonu yükselten dokunuşlar galibiyeti getirdi.

Fenerbahçe’nin Galatasaray zaferi: 11 hamleyle dipten dirilişe…

TÜRK futbolunun klasiği Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki rekabette yeni bir sayfaydı önceki gün oynanan derbi… G.Saray evinde üç maçtır kazanıyordu. F.Bahçe dört haftadır kazanamamanın yanında deplasmanlarda kayıptı. Üstelik Vitor Pereira ve oyuncuların üzerinde büyük bir baskı vardı. Ancak hem Başkan Ali Koç'un hafta içinde Pereira'ya destek veren konuşmaları hem de teknik heyet ve oyuncuların derbi hazırlıkları kritik zaferin fitilini ateşledi. İşte Fenerbahçe'de zaferi müjdeleyen 11 dokunuş…

SAMANDIRA’DA BAŞLADI ASLANTEPE’DE BİTTİ

 1. Tesis Fenerbahçe bayraklarıyla süslendi. Galatasaray derbisinin ne kadar önemli olduğu ve ‘Fenerbahçe Bayramı' mesajı verildi.
 2.  Hafta içinde sadece futbolcuların katıldığı bir yemek düzenlendi. Takım içindeki negatif hava dağıtıldı.
 3. Fenerbahçeli futbolcular derbi haftasının büyük bölümünü tesislerde geçirdi. Takım idmanı dışında bireysel çalışmalar yaptılar.
 4. Vitor Pereira ve ekibi neredeyse 24 saat mesai yaptı. Takımı, taktiksel ve psikolojik olarak çok iyi hazırladılar.
 5. Daha önce derbi zaferi yaşayan Fenerbahçeli eski oyuncuların görüşleri ve tavsiyelerinden oluşan videolar takıma izletildi.
 6. Fenerbahçe derneklerinin destek mesajları futbolculara gösterildi. Diğer branş kaptanlarının moral mesajlarından klip yapıldı.
 7. Sağlık ekibi irili ufaklı sakatlıkları maça hazırladı. Özellikle yüksek ateşli hastalık geçiren Berke Özer mucizevi bir şekilde derbiye yetiştirildi.
 8. Ali Koç, Samandıra'da takımın yanında oldu. Yöneticilerin “İnanmayan takım otobüsüne binmesin” sözleri motivasyonu artırdı.
 9. Taraftarların hem tesislerden uğurlaması hem de yol boyunca otobüse eşlik etmesi, futbolcuların moralini yükseltti.
 10. Galatasaray Stadı'ndaki soyunma odası sarı-lacivert bayraklarla süslendi. Futbolcuların kendini rahat hissetmesi sağlandı.
 11. Sahaya futbolcular ve teknik heyet, sarı-lacivert kıyafetlerle çıktı. Tribünlere, ‘atmosferden çekinmiyoruz' mesajı verildi.
Loading...