Fransa’da milli takımlar için corona önlemi! Türkiye’yi etkileyecek karar…

Dünya Kupası Elemeleri'nde 3 kritik maça çıkacak olan A Milli Futbol Takımımızın önemli isimlerinden Burak Yılmaz, Umut Meraş, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik, Fransa'da alınan karar sonrasında kadroya dahil edilemeyebilir!

Fransa’da milli takımlar için corona önlemi! Türkiye’yi etkileyecek karar…

Fransa Ligue 1 ve Ligue 2’de mücadele eden 40 kulüp, Dünya Kupası Elemeleri’nin başlamasından önce çok kritik bir karar aldı. Fransa hükümeti, AB vatandaşı olmayan futbolcular Milli takımlarına gittikten sonra ülkeye dönüş için 7-10 gün arasında karantina kuralı belirledi.

Bu kural sonrasında birçok futbolcusundan en az 7 gün yararlanamayacak olan kulüp başkanları da 17 Mart’ta yapılan toplantıda Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomi Alanı dışındaki ülkelere futbolcularını göndermeme kararını oyçokluğuyla kabul etti.

Buna göre, A Milli Takımımızda düzenli olarak aday kadroya çağrılan Burak Yılmaz, Umut Meraş, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik özel bir izin alınmazsa oynanacak maçlar öncesinde Türkiye’ye gelemeyecek.

A Milli Takımımız, Dünya Kupası Elemeleri’nde 24 Mart Çarşamba günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Hollanda ile; 27 Mart Cumartesi günü İspanya’da Norveç ile; 30 Mart Salı günü ise yine Atatürk Olimpiyat Stadı’nda Letonya ile karşı karşıya gelecek.

PSG, Lille'i yenerek kupada turladı | Yusuf Yazıcı penaltı kaçırdı İlginizi Çekebilir PSG, Lille'i yenerek kupada turladı | Yusuf Yazıcı penaltı kaçırdı

A Milli Takım Atatürk Avrupa Avrupa Birliği Burak Yılmaz Corona Dünya Dünya Kupası Fransa Futbol Hollanda İspanya Letonya Lille Olimpiyat PSG Türkiye tweet Yusuf Yazıcı