Fuat Çapa’dan hakem isyanı: Fırat Aydınus’un büyük ihtimalle…

Kasımpaşa Teknik Direktörü Fuat Çapa, Galatasaray maçının ardından yaptığı açıklamada karşılaşmanın VAR hakemi Fırat Aydınus'a tepki gösterdi.

Süper Lig’in 25. haftasında Galatasaray, sahasında oynadığı maçta Kasımpaşa’yı 2-1 mağlup etti. Maçın ardından beIN Sports’a konuşan Fuat Çapa, karşılaşmanın VAR hakemi Fırat Aydınus’a tepki göstererek “Fırat Aydınus’un büyük ihtimalle Kasımpaşa’ya karşı bir sıkıntısı var” ifadesini kullandı.

Galatasaray ceza sahası içinde Varga’ya yapılan hareketin penaltı olduğunu savunan Fuat Çapa, şunları söyledi:

“Varga’ya yapılan bir müdahele var. Bizdeki pozisyonda ne VAR’dan bir şey geliyor ne hakem yorum yapıyor. Rakibimizde hemen veriliyor. Bizim adımıza çok üzücü… Fırat Aydınus’un büyük ihtimalle Kasımpaşa’ya karşı bir sıkıntısı var. Başakşehir maçımız da vardı böyle… Biz istediğimiz kadar teknik adamlar olarak hakemlerle ilgili düşüncelerimiz söyleyelim, bir şey değişmiyor. Camiaların baskısı gerekiyor. Bizim gibi takımlarda biz bir şey söyleyince önemli olmuyor. Rakip takıma olsa aynı pozisyon, yer yerinden oynardı. Sadece 4-5 takım, sürpriz olup 6 takım olur ama diğer takımlar için bir şey olmuyor. Biz de emek veriyoruz, mücadele ediyoruz. Bu kararlar bizim geleceğimizi belirliyor.”

“VAR’DA FIRAT AYDINUS VARMIŞ”

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında ise Fuat Çapa, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Açıkçası buraya dün akşamdan itibaren planlarımız değişti. Çalışmalarımızı hiçbir şekilde sahaya yansıtmak mümkün değildi. Hava şartları müsaade etmedi. Zeminin çok fazla ağırlığı zaman zaman sıkıntıya soktu. Duran toplarda, uzun toplarında etkili olunacağı belliydi. Golü yedikten sonra bu zeminde oynanması gibi oynadık. İkinci yarı doğu zaman beraberliği yakaladık. Ondan sonra oyun dengeli gidiyordu. Varga'ya yapılan penaltı pozisyonu vardı. Verilmeyen bir penaltımız var. Şunu anlamadım; hakemin bize verilen penaltıda VAR'ı beklemeden penaltıyı çalması, bizim pozisyonda çok yakın olmasına rağmen vermemesi, VAR'daki hakemlerin hiçbir şekilde değerlendirmemesi bizi şaşırttı. VAR'da Fırat Aydınus varmış. Kasımpaşa'ya karşı sıkıntısı var gibi görmeye başladım. Ne zaman bizim maçları yönetse bu tür sıkıntılar yaşıyoruz. Bu da bize çok pahalıya mal oluyor. Galatasaray'dan daha iyi pozisyona girdik. Maalesef maçın son kısmında Donk'un da katılmasıyla Galatasaray hava hakimiyeti arttırdı. Önlem almaya çalıştık ama maalesef penaltıdan öneki pozisyonda rakibimizi karşılayamadık. Mağlup olduğumuz için üzgünüz. Emeğiminiz karşılığını alamadığımız için daha da üzüldük. Sadece sizin pozisyona girmeniz yeterli kalmıyor. Bazı etkenlerin de sizinle birlikte olması gerekiyor. Bugün eksik kaldık. Karşılaşmalardan sonra bu tür pozisyonlar için bir şeyler söylediğimiz zaman çok fazla ciddiye alınmıyor. Şampiyonluğa oynayan takımlarda verilmediği zaman günlerce konuşuluyor. Bu Galatasaray'ın galibiyetine gölge düşürmek için kesinlikle değil. Yarışa 4'ten fazla takım sokmak istiyorsak herkese aynı mesafede yaklaşmamız gerekiyor.”

Galatasaray'ı Mostafa ısıttı... Aslan zirveyi son dakikada geri aldı İlginizi Çekebilir Galatasaray'ı Mostafa ısıttı... Aslan zirveyi son dakikada geri aldı