Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi kadrosunu açıkladı! Üç isim yok…

Galatasaray Kulübü, Avrupa Ligi'nde mücadele edecek kadrosunu UEFA kriterlerine göre belirledi. Sarı kırmızılıların bu sezon başında transfer ettiği bir isimle beraber iki yıldız futbolcu daha listeye eklenmedi.

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi kadrosunu açıkladı! Üç isim yok…

Galatasaray, 2021-2022 Sezonu UEFA Avrupa Ligi grup aşamasında oynayacağı müsabakalar öncesi 25 (4+4+17) oyuncudan oluşan A Listesi'ni UEFA'ya bildirdi. UEFA'nın kadro kuralları gereği; altyapı eğitimini Türkiye'de alan oyuncular için belirlenen kontenjan Taylan Antalyalı, Kerem Aktürkoğlu, Emre Kılınç ve Barış Alper Yılmaz'dan yana kullanıldı. Altyapı eğitimini Galatasaray'da alan ve 15-21 yaş arasında en az üç yıl sarı kırmızılı kulübün bünyesinde bulunan oyuncu kontenjanı için ise İsmail Çipe, Berk Balaban, Atalay Babacan ve Arda Turan'ın isimleri UEFA'ya bildirildi.

Süper Lig'de yabancı kontenjanında olan Fernando Muslera, DeAndre Yedlin, Patrick van Aanholt, Ryan Babel, Mostafa Mohamed, Olimpiu Moruţan, Victor Nelsson, Christian Luyindama, Alexandru Cicâldău, Marcão Teixeira, Sofiane Feghouli, Mbaye Diagne ve Sacha Boey'in yanı sıra altyapı eğitimlerini Türkiye dışında alan Alpaslan Öztürk, Ömer Bayram, Berkan Kutlu ve Halil Dervişoğlu da UEFA'nın belirlediği “serbest oyuncu” statüsü ile A Listesi'nde kendilerine yer buldu.

Öte yandan Galatasaray’ın sezon başında transfer ettiği Aytaç Kara, Emre Akbaba ve Oğulcan Çağlayan listeye eklenmedi.

Galatasaray'ın UEFA Avrupa Ligi A Listesi'nde bulunan oyuncularının isim listesi şu şekilde:

“Fernando Muslera, Christian Luyindama, DeAndre Yedlin, Atalay Babacan, Taylan Antalyalı, Alexandru Cicâldău, Alpaslan Öztürk, Marcão Teixeira, Patrick van Aanholt, Barış Alper Yılmaz, Kerem Aktürkoğlu, Emre Kılınç, Ryan Babel, Arda Turan, Mostafa Mohamed, Halil Dervişoğlu, İsmail Çipe, Sofiane Feghouli, Ömer Bayram, Mbaye Diagne, Olimpiu Moruţan, Sacha Boey, Berkan Kutlu, Berk Balaban, Victor Nelsson”

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi kadrosunu gönderdi! İlginizi Çekebilir Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi kadrosunu gönderdi! Fenerbahçe'den transfer açıklaması! Birden fazla isim olacak... İlginizi Çekebilir Fenerbahçe'den transfer açıklaması! Birden fazla isim olacak...