Sözcü Plus Giriş

Galatasaray’da başkan adaylarının oy pusulasındaki renkleri belli oldu

Galatasaray'da başkan adaylarının seçimli genel kurulda hangi renk oy pusulasıyla yarışacağı açıklandı.

Güncellenme: 19:19, 07/06/2021
Galatasaray’da başkan adaylarının oy pusulasındaki renkleri belli oldu

Galatasaray Kulübü’nün 19 Haziran’da yapacağı olağan seçimli genel kurulunda 5 aday başkanlık için yarışacak.

Adayların seçimde hangi renk olacakları kura ile belirlendi. Metin Öztürk mor, İbrahim Özdemir sarı, Eşref Hamamcıoğlu yeşil, Burak Elmas kırmızı Mehmet Yiğit Şardan ise gri renkli oy pusulası ile yarışacak.

İlginizi ÇekebilirGalatasaray'da Işın Çelebi adaylıktan çekildiğini açıkladıGalatasaray'da Işın Çelebi adaylıktan çekildiğini açıkladı

Sarı-kırmızılı kulüpten konuyla ilgili yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Tüzüğümüzün 61. maddesi uyarınca 12-19 Haziran 2021 tarihinde yapılacak olan Galatasaray Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı'nda kullanılacak oy pusulaları için renk seçimi, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda gerçekleşti.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan'ın kürsüden yaptığı bilgilendirme sonrasında başkan adayları Metin Öztürk (5569), İbrahim Özdemir (7019), Eşref Hamamcıoğlu (7102), Burak Elmas (9320) ve Mehmet Yiğit Şardan (9798) arasında renk seçimine gidildi.

Gerçekleşen renk çekiminin ardından Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda Metin Öztürk mor, İbrahim Özdemir sarı, Eşref Hamamcıoğlu yeşil, Burak Elmas kırmızı Mehmet Yiğit Şardan ise gri renkli oy pusulası ile yarışacak.”

Yayınlanma Tarihi:19:16,