Galatasaray’da Dursun Özbek yönetiminin Florya ve Ada için yetki talebi kabul edildi

Galatasaray Başkanı Dursun ve yönetim kurulunun, gayrimenkul ve taşınmazların değerlendirilmesi istediği yetki genel kurulda kabul edildi. Bu karar sonrasında sarı-kırmızılı kulübün, Florya Metin Oktay Tesisleri tarihe karışacak. Özbek ve yönetimi Kemerburgaz'da aynı isimle yeni tesis yapacak. Futbol takımı da bu tesislere taşınacak.

Galatasaray’da Dursun Özbek yönetiminin Florya ve Ada için yetki talebi kabul edildi

Galatasaray Kulübü’nün Dursun Özbek başkanlığındaki yönetimi, Florya Metin Oktay Tesisleri ve Galatasaray Adası için istediği yetki kabul edildi.

Yönetim, eldeki mevcut alanların değerlendirilmesi, yeni taşınmazların alınması, projelerle ilgili finansman sağlanabilmek için yeni kredi sözleşmeleri imzalama konularında 31 Mayıs 2024’e kadar yetkilendirildi.

FLORYA TARİHE KARIŞACAK!

Dursun Özbek yaptığı açıklamalarda Florya’daki tesislerin eski kaldığı ve Metin Oktay adıyla Kemerburgaz’daki araziye taşınmaları gerektiğini belirtmişti.

Dursun Özbek ve yönetiminin, kabul edilen yetki talepleri:

  • Galatasaray Adası Arazisi
  • Florya Arazisi
  • Kemerburgaz Tesisi
  • Mecidiyeköy Binası
  • Yeni Taşınmazların Alınması
  • Bankalar Birliği Anlaşması

DURSUN ÖZBEK: ÇOK MUTLUYUM

Biten oylamanın ardından istediği yetkileri alan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek,  “Değerli Galatasaraylılar, sevgili kardeşlerim… İnsanların hayatında çok mutlu oldukları dönemler vardır. Benim hayatımda en mutlu olduğum dönem, bu akşam ve buna benzer akşamlar. Hepinizi seviyorum. Mutluluğum nereden geliyor biliyor musunuz? Elbette ki projeleri sunduk, onayladık. İlk defa benim katıldığım genel kurullarda kardeşliğin ve barışın genel kurula sirayet ettiğini görüyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

DÜNYA YILDIZLARINA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Galatasaray efsanesi Metin Oktay’dan adını alan, dünyaca ünlü sayısız sporcuya ev sahipliği yapan Florya’daki tesisler, 80 hektarlık alanda kurulu. 1982’de tamamen bitirilip faaliyete geçen; yıllarca Türkiye’nin en iyi altyapı merkezi olarak gösterilen tesislerde yönetim ve kamp binaları, 4 futbol sahası, kapalı spor salonu, futbol okulu, hastane, kafeteryalar ve eğlence alanları bulunuyor.

Dursun Özbek: Galatasaray buna mı layık? İlginizi Çekebilir Dursun Özbek: Galatasaray buna mı layık?
Loading...