Galler Teknik Direktörü Rob Page: Saygısızlık etmek istemem ama Türkiye…

Galler Teknik Direktörü Rob Page, Türkiye maçının ardından yaptığı açıklamada, ''Saygısızlık etmek istemem ancak Türkiye, İsviçre'den farklı bir bir takım. Daha fazla şans bulacağımızı biliyorduk'' dedi.

Galler Teknik Direktörü Rob Page: Saygısızlık etmek istemem ama Türkiye…

EURO 2020 A Grubu 2. maçında Türkiye’yi 2-0 mağlup ederek puanını 4’e yükselten Galler’de teknik direktör Rob Page, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Oyuncularının performansından dolayı çok mutlu olduğunu söyleyen Page, “Oyuncularımın sergilemiş olduğu performanstan son derece gurur duyuyorum. İyi bir takıma karşı fırsatlar yakaladık. Bu tarz turnuvalarda böyle maçlar çıkarmak kolay değildir” diye konuştu.

Türkiye’ye karşı planlarının tuttuğunu belirten Page, ‘‘Saygısızlık etmek istemem ancak Türkiye, İsviçre’den farklı bir takım. Daha fazla şans bulacağımızı biliyorduk. İlk maçlar zordur, yenilmemek lazım. Şimdi 4 puana geldik ki bu harika” ifadelerini kullandı.

Tükenmişlik sendromu İlginizi Çekebilir Tükenmişlik sendromu

‘BALE BAZI ŞEYLERİN BİTMEMİŞ OLDUĞUNU GÖSTERDİ’

Gareth Bale’in performansıyla ilgili gelen soruyu da cevaplayan Page, “Çok cesur bir oyun gösterdi. Penaltıyı kaçırması bile onda moral bozukluğu yaratmadı. İki asist yaptı. Gol atmamış olması onu kötü bir oyuncu yapmaz. Gareth Bale bugün elinden geleni yaptı. Kendisi bugün bazı şeylerin bitmemiş olduğunu gösterdi” ifadelerini kullandı.

Öte yandan maçtaki atmosfer ile ilgili gelen soruya da cevap veren Rob Page, “30 bin üzerinde taraftara oynamak farklı bir duygu. Keşke daha fazla taraftarımız burada olsaydı ama onları gururlu ve mutlu etmek bizim için çok önemliydi” şeklinde konuştu.

Loading...