Hikmet Karaman: ‘Ne olursa olsun bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor’

MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, bireysel hatalar yaptıklarını belirterek, maçtan ders çıkaracakları önemli pozisyonların olduğunu söyledi.

Hikmet Karaman: ‘Ne olursa olsun bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor’

Süper Lig’in 31. haftasında MKE Ankaragücü deplasmanda karşılaştığı Trabzonspor’a 4-1 mağlup oldu.

Maçın ardından basın toplantısında değerlendirmelerde bulunan MKE Ankaragücü Teknik Direktörü Hikmet Karaman, erken gol yediklerini dile getirerek, “Geri düşmelere rağmen birçok net fırsat bulduk. Son vuruşları iyi değerlendiremedik. Önce 4-1’lik skor beklemediğimiz, maçın da geneline baktığımızda ilk devre rakipten kaptığımız topları çok çabuk şekilde tekrar kaybettik” ifadelerini kullandı.

Savunmada yaptıkları hatalara değinen tecrübeli çalıştırıcı, “Ligde bulunduğumuz konumdan dolayı bireysel hatadan gol yememiz gerekiyor” dedi.

Trabzonspor, Ankaragücü'nü rüyadan uyandırdı: 4-1 İlginizi Çekebilir Trabzonspor, Ankaragücü'nü rüyadan uyandırdı: 4-1

İşte Karaman’ın maç sonu açıklamaları:

“Ya ilki ya ikinci ve üçüncü paslarda kaybettik. Erken gol yedik. Gol yediğimizde bir oyuncumuz yerdeydi, 10 kişiyken golü yedik. Beraberliği sağladıktan sonra 3-4 dakika içinde de 2 gol daha yedik. Yani hele 3. yediğimiz golde defans oyuncusu topla dribling yaparken bu şekilde topu kaybetmemeli. Ne olursa olsun çünkü biz ligdeki konum itibariyle bireysel hatadan gol yemememiz gerekiyor.”

“Bu maçtan çıkaracağımız dersler var”

“Bugün özellikle ilk devre takım defansından çok defanstaki duruşlar, yediğimiz gollere sebep oldu. Bireysel bariz hata yaptık. İkinci yarı pozisyonlar var. Kalecinin oynadığı muhteşem oyun var. İlk yarı 3-4 net pozisyon var. Son vuruşlara başarılı olsaydık belki 3-3, 4-3 belki de 5-3 de olabilirdi, Trabzon lehine. Ama oyunu 3-3’e getirecek çok iyi pozisyonlar yakaladık. 2-1 den geri gelmemiz daha kolay olabilirdi ama daha sonra takım direnci, moral motivasyon da önemli. Nihayetinde bu maçtan ders çıkaracağımız önemli pozisyonlar var. Dersleri çıkarıp verilen arayı da çok çalışarak en iyi şekilde değerlendirip kaybettiğimiz puanları geri toplayacağız.”

Loading...