İlk kez SÖZCÜ’ye açıklamışlardı! beIN Sports, Fenerbahçe’ye dava açtı

Digiturk yetkililerinin 16 gün önce Sözcü'ye yaptığı açıklamada sinyalini verdiği adım atıldı! Süper Lig yayıncısı beIN Sports, Fenerbahçe'yi logolarının "beFAIR" olarak kullanması üzerine dava etti.

İlk kez SÖZCÜ’ye açıklamışlardı! beIN Sports, Fenerbahçe’ye dava açtı

Reuters’ın haberine göre; 2016’dan bu yana Süper Lig’in yayıncısı olan beIN Sports, Fenerbahçe’ye dava açtı.

Sarı-lacivertli kulüp, beIN’i taraflı yayıncılık yaptığı gerekçesiyle eleştirerek maç önü ve maç sonu röportajlara katılmama kararı almıştı. Ayrıca Fenerbahçeli futbolcular maçlardan önce ısınmaya “beFAIR” (Adil Ol) yazılı tişörtlerle çıkarak Süper Lig’in yayıncısını protesto etti.

Fenerbahçe’nin Ülker Stadı’nda oynadığı maçlarda protestolar karşılaşmalar oynanırken de devam etti. Statta yer alan reklam panolarından ‘‘Rejiye ve yönetmene müdahale istemiyoruz” mesajıyla tepkisini dile getiren sarı lacivertliler, bir süre sonra sona protestoyu sona erdirmişti.

Ancak Digiturk yetkililerinin Sözcü’ye yaptığı açıklamalardan sonra Fenerbahçe tarafı protestolara yeniden başlamıştı.

“Kimse Fenerbahçe’yi tehdit edemez”

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut Göztepe maçı öncesi yaptığı açıklamada “Adım atmamıza rağmen yayıncının üst düzey yöneticisi tehdit edici açıklamalar yaptı. Fenerbahçe’yi hiç kimse, hiçbir şekilde tehdit edemez, hiç kimse. Fenerbahçe en ağır şekilde karşılık verir” şeklinde konuşmuştu.

Yaşananların ardından beIN, ‘marka ve logosunu tahrif eden sloganlarla fikri mülkiyet hakkını ihlal eden kampanya düzenlediği’ gerekçesiyle Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı ve/veya kulübe karşı dava açma hakkını kullandı. beIN Sports’tan Reuters’a konuşan iki kaynak, Çarşamba günü kurumun, orijinal logonun üzerinde oynama yaparak protestoda bulunan Fenerbahçe’ye karşı yasal işlem başlattığını açıkladı.

Haberde, Fenerbahçe’nin beIN’i VAR tekrarlarında manipüle etmek, rakiplerini de kayırarak tek taraflı yayınlar yapmakla suçladığı belirtildi.

Fenerbahçe, 18 Ocak’ta oynanan Ankaragücü karşılaşmasında reklam panolarından beIN Sports’u protesto etmişti | Fotoğraf: Hüseyin Çağlar

“Logomuzu illegal şekilde kullanırsanız problem olur”

Kısa bir süre önce Digiturk yetkililerinin Sözcü Gazetesi’ne yaptığı ziyarette Süper Lig’in gündemine dair değerlendirmelerde bulunulmuştu. Fenerbahçeli futbolcuların maç sonunda giydikleri tişörtlerle ve yapılan protestoyla ilgili olarak şu açıklama yapılmıştı:

“Biz bir iki hafta bekleyelim dedik. Ama bir noktadan sonra siz bizim logomuzu illegal şekilde kullanırsanız bu problem olur. Tişörtleri çıkarın, ne söylemek istiyorsanız söyleyin hiçbir problem yok. Bazı şeylerin ihlalini yapmayalım artık. Yüzde yüz olmasa da bazı şeyleri aştığımızı düşünüyorum.”

Daum'dan Alman basınına Fenerbahçe açıklaması! 'Mesut Özil'in teknik direktörü mü olacak?' İlginizi Çekebilir Daum'dan Alman basınına Fenerbahçe açıklaması! 'Mesut Özil'in teknik direktörü mü olacak?'