Sözcü Plus Giriş

İngiltere, Şampiyonlar Ligi için geri adım atmıyor: Türkiye’yi riskli yaptılar!

İki İngiliz takımını karşı karşıya getirecek Şampiyonlar Ligi finali öncesinde İngiltere'den art arda ilginç adımlar geldi. İlk önce stat başvurusu yapıldı, sonrasında ise hükümet Türkiye'yi 12 Mayıs'tan itibaren "yüksek riskli" ülkelere ekleyeceğini açıkladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 19:52, 07/05/2021
İngiltere, Şampiyonlar Ligi için geri adım atmıyor: Türkiye’yi riskli yaptılar!

Avrupa’nın bir numaralı futbol organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi finalinde Manchester City ile Chelsea 29 Mayıs’ta karşılaşacak ve dev finale Atatürk Olimpiyat Stadı ev sahipliği yapacak.

Geçen yıl pandemi nedeniyle İstanbul’dan alınan Şampiyonlar Ligi finali bu yıl da İngiltere tarafından alınmak isteniyor!

Premier Lig ekibi Aston Villa, finalin Olimpiyat Stadı’ndan alınıp Villa Park’a verilmesi için başvuruda bulundu. SKY Sports’un bu haberinden sonra UEFA Medya Sorumlusu Pedro Pinto da açıklama yaparak, “Şampiyonlar Ligi finalinin Birleşik Krallık’ta olma ihtimaline dair İngiliz basınında spekülasyonlar görüyorum. UEFA’nın Finali İstanbul’dan alma planı olmadığını söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

İlginizi ÇekebilirŞampiyonlar Ligi'nde finalin adı belli oldu... İstanbul'a uçak İngiltere'den kalkacakŞampiyonlar Ligi'nde finalin adı belli oldu... İstanbul'a uçak İngiltere'den kalkacak

2. ADIM İNGİLTERE HÜKÜMETİNDEN GELDİ

Stat değişikliğinin UEFA tarafından kabul görmemesi sonrasında İngiltere hükümeti, Türkiye’yi corona pandemisi nedeniyle “yüksek riskli” ülkeler kategorisine aldı.

İngiliz bilim insanları, Türkiye’yi pandemi nedeniyle “sıcak ülke” olarak tanımlarken final öncesinde insanların çok fazla alkol alacağını ve virüsten korunmak için konulan kurallara uymayacaklarını belirtti.

İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps yaptığı açıklamada, “Taraftarlar Türkiye’ye gitmemeliler. Federasyonumuz, finali İngiltere’ye getirmek için UEFA’yla görüşüyor. Biz de finali burada oynatmaya açığız ancak son karar UEFA’nın” dedi.

İngiltere’de karantina şartları genişletilmesinden sonra restaurantlar ve kafeler açılmış, FA Cup yarı final maçlarında ise yüzde 25 kapasiteyle taraftarlar stada alınmıştı.

İlginizi ÇekebilirUEFA açıkladı! İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi Finali'nde 25 bin seyirci...UEFA açıkladı! İstanbul'daki Şampiyonlar Ligi Finali'nde 25 bin seyirci...
Yayınlanma Tarihi:19:31,