İstanbul’a çifte şok! Corona nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Formula 1 gitti!

İngiliz hükümetinin Türkiye’yi ‘kırmızı liste’ye almasının ardından Şampiyonlar Ligi finali, Portekiz’in Porto kentine alındı. İstanbul’da 13 Haziran’da yapılması planlanan Formula 1 yarışı ise takvimden çıkarıldı.

İstanbul’a çifte şok! Corona nedeniyle Şampiyonlar Ligi ve Formula 1 gitti!

Türkiye’nin Covid-19'la mücadelesi ve rakamların Avrupalıları tatmin etmemesi, İngiliz hükümetinin de Türkiye'yi ‘kırmızı liste'ye almasının ardından iki büyük spor organizasyonu elden gitti: 29 Mayıs'taki Şampiyonlar Ligi finali ve 13 Haziran'da yapılması planlanan Formula 1 Türkiye GP'si. İngiliz yayın kuruluşu Sky Sports, Manchester City ve Chelsea'nin karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finalinin UEFA tarafından Porto'nun stadı Estadio do Dragao'ya alındığını duyurdu.

Formula 1'in yayıncı kuruluşu S Sport da Türkiye GP'sinin takvimden tamamen çıkarıldığını açıkladı. İngiliz hükümetinin kararına göre Türkiye'den İngiltere'ye giden herkesin 10 gün boyunca karantinada kalması gerekiyor. Bu durumdan binlerce kişi etkileneceği için, mevcut şartlarda iki organizasyonun da Türkiye'de gerçekleştirilmesi mümkün görünmüyordu.

Erdoğan: Normalleşme bayramdan sonra başlıyor İlginizi Çekebilir Erdoğan: Normalleşme bayramdan sonra başlıyor Formula 1 Türkiye GP için tehlike! İptal edilmesi gündemde... İlginizi Çekebilir Formula 1 Türkiye GP için tehlike! İptal edilmesi gündemde... İngiltere, Şampiyonlar Ligi için geri adım atmıyor: Türkiye'yi riskli yaptılar! İlginizi Çekebilir İngiltere, Şampiyonlar Ligi için geri adım atmıyor: Türkiye'yi riskli yaptılar!
Chelsea Corona Cumhurbaşkanı Futbol Hükümet İngiltere İspanya istanbul Manchester City Normalleşme Portekiz Porto Şampiyonlar Ligi Türkiye UEFA
Loading...