Loic Remy’den haber var! 10. haftadan beri yoktu

Sezonun flaş transferlerinde olup Çaykur Rizespor'da sezona çok iyi başlangıç yapan Remy, 11. haftadan bu yana forma giyemedi! Karadeniz ekibi, Fransız oyuncunun son durumunu açıkladı.

Loic Remy’den haber var! 10. haftadan beri yoktu

Çaykur Rizespor’un Fransız golcüsü Loic Remy, süren sakatlık sürecinin ardından 2 hafta sonra sahalara dönebileceği açıklandı.

Çaykur Rizespor Kulübü’nden yapılan yazılı açıklamada Loic Remy’nin kasık bölgesindeki kas sakatlığı nedeniyle hem Rize’de hem de akabinde İstanbul’da gerekli tedavisi yapıldığı belirtildi. Açıklamada, “Tedavi sırasında ve eş zamanlı olarak yine kasık bölgesinde yaşadığı ağrıya sebebiyet ve katkı verebilecek başka küçük bir problem daha tespit edilmiş olup, bu sakatlığın ileride sorun yaratmaması adına küçük bir cerrahi müdahale ile çözümlenmesi planlanmıştır. Sporcumuza bu amaçla Almanya’daki bir klinik ile yapılan görüşmeler sonunda başarılı bir operasyon gerçekleştirilmiştir. Bütün bu süreç sporcumuz Remy ile kulübümüzün sağlık ekibi ve yönetim kurulu üyelerimizin karşılıklı istişare ve bilgi paylaşımı marifetiyle bizzat kulübümüz tarafından yönetilmiştir denildi.

Remy’nin Rize’ye döndüğü belirtilen açıklamada, “Şu an itibarı ile profesyonel futbolcumuz Loic Remy tesislerimizde sağlık ekibimizin yönetiminde rehabilitasyon sürecinde olup, herhangi bir olumsuzluk gelişmediği takdirde iki hafta içinde saha çalışmalarına başlaması planlanmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Fransız golcü, Süper Lig’de çıktığı 10 maçta 6 gol atma başarısı göstermişti.