Merih Demiral’dan Letonya maçı öncesi önemli açıklamalar

A Milli Takım'ın Letonya ile oynayacağı kritik maç öncesinde Merih Demiral düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Merih Demiral’dan Letonya maçı öncesi önemli açıklamalar

A Milli Takımımızda Merih Demiral, Letonya ile oynanacak maç öncesinde açıklamalarda bulundu. Tek hedefin 3 puan olduğunu belirten Merih, “3 puanı alıp şansımızı sonuna kadar devam ettirmek istiyoruz. Takımdaki ortam gayet güzel, hocamız yeni geldi, taktiğini, mantalitesini bize aşılamaya çalışıyor. İnşallah Letonya maçından 3 puanla ayrılırız. Şansımız sürüyor, futbolda hiçbir şey belli olmaz” dedi.

‘BELKİ RAKİPLERİN PUAN KAYIPLARIYLA DÜNYA KUPASI’NA GİDERİZ’

Umutlarını yitirmediklerini vurgulayan milli oyuncu, “Kazanmak çok önemliydi ama berabere kaldık. Takımdaki herkes mücadeleyi sonuna kadar götürecek, bunu takım içinde görüyoruz. 3 maçımız var, hiç belli olmaz, belki rakiplerin kaybedeceği puanlarla Dünya Kupası’na gideriz. İnşallah öyle olur, sonuna kadar mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Daha iyi olacaklarını söyleyen 23 yaşındaki futbolcu, “Sorumluluk hepimizde. Taktik anlamında neyi doğru ya da yanlış yaptığımızı hocamız açıklayacaktır. Kötü günler yaşadık, bir anda olduğu her şey. Yeni bir ortam, yeni hocamız, özellikle tecrübeli Hamit ağabey… Bize tecrübelerini aktarıyor, bire bir ilgileniyor. Önümüzdeki günlerde hocamız kendi mantalitesini aktardığı takdirde, çok daha iyi olacağımıza inanıyorum, her zaman pozitif bakmaya çalışıyoruz. Benim Dünya Kupası’na katılacağımıza inancım tam” diye konuştu.